Pradžia
en

LNOBT šokėjai sveikins publiką naujausiu trupės spektakliu

LNOBT šokėjai sveikins publiką naujausiu trupės spektakliu

Rugsėjo 19, 20 ir 21 d. su žiūrovais po vasaros atostogų pasisveikins gerokai atjaunėjusi LNOBT baleto trupė. Pirmuosiuose pasimatymuose publika kviečiama stebėti naujausią trupės premjerą – trijų lietuvių choreografų pavasarį pristatytą „Baletų triptiką“.

Šį sezoną LNOBT baleto trupė pasipildė 8 naujais šokėjais. Iš Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos į trupę atėjo trys Baleto skyriaus diplomantės – Saulė Auglytė, Paula Krivickaitė ir Viltė Lauciūtė. Tuo tarpu vyrų šokėjų gretas papildė net penki naujokai iš skirtingų Europos šalių: Anatole Claude Bernard Blaineau iš Prancūzijos, Ruben Simon Genet iš Olandijos, Jakub Aleksander Milosz iš Lenkijos, Lorenzo Epifani iš Italijos ir Zsolt Vencel Kovacs iš Vengrijos.

„Visi trupės naujokai – jauni šokėjai, tad iš pradžių tikrinsime jų gebėjimus kordebalete. Kaip bus vėliau – priklausys nuo pačių artistų. Lenkas J. A. Milosz debiutuos jau pirmuosiuose „Baletų triptiko“ spektakliuose“, – teigia LNOBT baleto direktorė Rūta Butvilienė.

„Baletų triptike“ šią savaitę matysime ir daugiau debiutų. Choreografės Živilės Baikštytės vienaveiksmiame balete „Pradžioje nebuvo nieko“ Praamžių pirmą kartą šoks Aistis Kavaliauskas ir Ignas Armalis, Liuciną – Voicech Žuromskas. Jis debiutuos ir Editos Stundytės balete „Franceska Mann“. Tuo tarpu dinamiškame Martyno Rimeikio balete „Dienos, minutės“ pirmą kartą pasirodys Urtė Bareišytė ir Ugnė Milerytė.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading