success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

LNOBT skelbia recenzijų konkursą: pasidalyti įspūdžiu po premjeros galės kiekvienas

LNOBT skelbia recenzijų konkursą: pasidalyti įspūdžiu po premjeros galės kiekvienas

Lapkričio 4 ir 5 d. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje skambės papildomi didžiulio publikos susidomėjimo sulaukusio „Rigoleto” spektakliai. Tuo pačiu iki lapkričio 20 d. pratęsiamas ir „Rigoleto” pastatymo recenzijų konkursas, kurio nugalėtojo laukia 400 Eur piniginis prizas.

„Pirmiausiai, ko tikimės – tai įdomių, netikėtų mūsų premjeros vertinimo kampų. Nesvarbu, ar tai bus spektaklio kostiumų meninės vertės analizė, ar atvaizduoto laikmečio politinių aktualijų nagrinėjimas – svarbu, kad pasirinktumėte tokį rakursą, kuris pagal išsilavinimą ar sukauptas žinias jums artimiausias. Tai žymiai įdomiau, negu formalus, paviršutiniškas visų spektaklio elementų paminėjimas ir įvertinimas. Norime paskatinti visuomenę plačiau žvelgti į scenos meno kūrinį ir analizuoti jį iš skirtingų perspektyvų. Juk tam, kad įdomiai parašytum apie operos spektaklį, nebūtina turėti muzikologo diplomą ir tiksliai skirti visas skambėjusias natas: tiesiog analizei pasirinkite tokį rakursą, kuriame jausitės stiprūs. Tereikia pamatyti spektaklį, turėti savo įžvalgų ir sugebėti jas pagrįsti”, – drąsina operos mylėtojus LNOBT reklamos ir edukacijos tarnybos vadovė Justina Ignatavičienė.

Dar daugiau – užsiregistravę konkurso dalyviai gauna nemokamą pakvietimą į recenzuojamą spektaklį, o įdomiausios recenzijos autoriaus laukia 400 Eur piniginis prizas.

Po kiekvienos premjeros geriausius tekstus atrinks kompetentinga vertinimo komisija: operų recenzijas skaitys „LRT Klasika“ programos vadovas Julijus Grickevičius, muzikologė, Lietuvos kultūros tarybos narė Jūratė Katinaitė ir muzikologė Živilė Ramoškaitė, baletų – menotyrininkas, šokio istorikas Helmutas Šabasevičius, muzikologė Audronė Žiūraitytė ir šokio kritikė Skaidrė Baranskaja.

Nerukus visi komisijos nariai turės darbo, nes lapkričio 17, 18 ir 19 d. LNOBT numatoma operos-baleto „Dievo avinėlis“ premjera. Norintys dalyvauti išskirtinio, 40 metų pastatymo laukusio nacionalinio veikalo recenzijų konkurse jau gali registruotis el. paštu info@opera.lt . „Dievo avinėlio“ recenzijų teatras lauks iki gruodžio 4 d.

Pageidaujama konkursui pateikiamų tekstų apimtis – nuo 2000 iki 8000 spaudos ženklų. Žiūrovai su pateiktomis recenzijomis galės susipažinti ir jas reitinguoti teatro tinklalapyje. Skelbiamus tekstus konkurse dalyvaujantys recenzentai gali pasirašyti slapyvardžiu, tačiau teatrui savo tapatybę privalės atskleisti.

„Skelbdami recenzijų konkursą suprantame, kad nebūtinai visi gauti atgarsiai mums patiks. Reikia būti pakankamai atviram, kad gebėtum priimti vartotojo kritiką, o mes ir siekiame tokiais būti“,  – teigia LNOBT reklamos ir edukacijos tarnybos vadovė J. Ignatavičienė.

Daugiau informacijos apie LNOBT premjerų recenzijų konkursą rasite čia: https://bit.ly/3EDuS4g

Bravissimo

Naujienlaiškio prenumerata

Loading