Pradžia
en

LNOBT scenoje pasirodys Paryžiaus „Grand Opera“ baleto pažibos

Naujametį koncertą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre gruodžio 31 d. papuoš Paryžiaus „Grand Opera“ baleto pažibos – žvaigždės („étoile“) statusą turintys šokėjai Ludmila Soledad Pagliero ir Josua Hoffalt. Jie atliks scenas iš Piotro Čaikovskio baleto „Miegančioji gražuolė“ ir baleto „Manon“. Solistų viešnagę remia LNOBT baleto trupės mecenatė Raminta Kuprevičienė.

Į Lietuvą „étoile“ statuso šokėjai atvyksta itin retai. Tad naujametis Paryžiaus „Grand Opera“ baleto žvaigždžių pasirodymas publikai taps tikra dovana.

Josua Hoffaltui „étoile“ statusas buvo suteiktas 2012 m. po to, kai jis Rudolfo Nurejevo statytoje „Bajaderėje“ įspūdingai sušoko Soloro vaidmenį. Į Paryžiaus Operos baleto trupę jis buvo priimtas 2003 m. kaip Paryžiaus Operos baleto mokyklos absolventas, o 2009 m. jau tapo vedančiuoju solistu.
Ryškiausi Josua Hoffalto vaidmenys sukurti ypatingo techninio meistriškumo ir artistiškumo reikalaujančiuose baletuose, kurių autoriai – garsūs XX ir XXI a. choreografai Johnas Neumeieris, Jiří Kyliánas, Jerome’as Robbinsas, Johnas Cranko, Kennethas MacMillanas, Wayne’as McGregoras, Frederickas Ashtonas ir kiti. Artisto kūrybinę biografiją papildo Pierre’o Lacotte, Serge’o Lifario, Rolando Petit, Michailo Fokino ir kitų choreografų pastatymai.
2004 m. J. Hoffaltas pelnė sidabro medalį Varnoje vykusiame tarptautiniame šokio konkurse, 2005 m. tapo tarptautinio klasikinio šokio konkurso „Le Prix Corpeaux“ laureatu, o 2009 m. jam buvo įteikta speciali Publikos simpatijų / AROP premija.

Ludmila Soledad Pagliero 1993–1999 m. studijavo „Teatro Colón“ aukštesniajame meno institute Buenos Airėse (Argentina), 2000 m. buvo priimta į Santjago baleto trupę Čilėje, 2002 m. tapo soliste. 2003 m. pradėjo šokti „Grand Opera de Paris“ kordebalete, perėjo visas baleto artistų ir solistų pakopas, kol 2012 m. po itin sėkmingo debiuto Gamzati vaidmeniu R. Nurejevo „Bajaderėje“ jai buvo suteiktas „étoile“ statusas. 
Tarp Ludmilos Soledad Pagliero vaidmenų – Odetė ir Odilija („Gulbių ežeras“), Kitri („Don Kichotas“), Karmen („Karmen“), Žvaigždė („Mažoji Degas šokėja“), Pakita („Pakita“), Manon ir Prudens („Dama su kamelijomis“), Klara („Spragtukas“) ir kt.
2003 m. šokėja pelnė Igorio Juskevičiaus premiją, taip pat laimėjo antrąją vietą 7-ajame tarptautiniame šokio konkurse Niujorke ir kontraktą su Amerikos baleto teatru. 2009 m. jai buvo paskirta „Konex“ premija (Argentina).

Gruodžio 31 d. koncerte taip pat dalyvaus operos solistai Sandra Janušaitė, Riccardo Zanellato (Italija) bei Niujorko „Metropolitan Opera“ tenoras Stuartas Neillas ir sopranas Sandra Lopez de Haro (JAV). Už Amerikos solistų viešnagę Lietuvoje teatras dėkoja LNOBT paramos fondui „Orfėjaus lyra“ ir įmonei „Vičiūnai group“. Grieš LNOBT simfoninis orkestras, koncerte dalyvaus LNOBT choras (vadovas Česlovas Radžiūnas). Vakaro dirigentas Robertas Šervenikas. Koncerto pradžia 19 val.

2013 12 23

Naujienlaiškio prenumerata

Loading