success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

LNOBT scenoje aidėjo muzikinės maldos už Baltarusiją

LNOBT scenoje aidėjo muzikinės maldos už Baltarusiją

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras sekmadienį surengė koncertą, skirtą paramai Baltarusijos politiniams kaliniams išreikšti.

Paramos koncerto tikslas – surinkti piniginių aukų fondams, remiantiems kovotojus už laisvę Baltarusijoje. Vien šiuo metu Baltarusijoje politinių kalinių statusą turi daugiau kaip 400 žmonių. 

Kompozitoriaus Konstantino Jaskovo daina „Malda už Baltarusiją“ koncertą LNOBT scenoje pradėjo baltarusių operos solistė Margarita Levchuk. „Kompozitorius K. Jaskovas, kaip ir aš, patyrė persekiojimą savo tėvynėje ir dabar mums tenka gyventi Lietuvoje. Šią dainą man jis parašė visai neseniai“, – prieš pasirodymą pažymėjo M. Levchuk. 

Vėliau scenoje vienas po kito pasirodė LNOBT operos solistai Joana Gedmintaitė, Jovita Vaškevičiūtė, Mindaugas Jankauskas, Viktorija Miškūnaitė, Tomas Pavilionis, Regina Šilinskaitė, Liudas Mikalauskas, Eugenijus Chrebtovas. Balerina Olesia Šaitanova atliko garsųjį Camille‘io Saint-Saënso „Mirštančios gulbės šokį“. Pianistas Justas Čeponis paskambino Vidmanto Bartulio pjesę „Hanami“.

„Prieš savaitę išgirdus apie žurnalistų pagrobimą, mums sugrįžo prisiminimai apie Sausio 13-osios įvykius. Dabar tą patį išgyvena broliai baltarusiai. Prieš aštuonerius metus ten nuvilnijo mitingų banga, kuri vėliau buvo numalšinta. Baltarusijos žmonės ir toliau yra represuojami, o tie, kurie pasitraukė svetur – nebegali grįžti. Visa širdimi esame kartu su jais ir stengiamės jiems padėti“, – kalbėjo LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, scenoje atlikęs Ievos Narkutės dainą „Raudoni vakarai“.

Koncertą simboliškai užbaigė Baltarusijos ir Lietuvos vienybę simbolizuojančio M. Levchuk ir L. Mikalausko dueto atlikta kompozitoriaus Nikolajaus Ščeglovo-Kulikovičiaus daina „Pahonia“. 

Koncerto įrašą galima peržiūrėti LNOBT „Facebook“ paskyroje. Renginio globėjas – LR Prezidentas Valdas Adamkus.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading