success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

LNOBT prizas įteiktas baritonui Modestui Sedlevičiui

LNOBT vykusiame pirmojo tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso finale paaiškėjo ne tik jo laureatai, bet ir konkursą stebėjusių teatrų įsteigtų specialiųjų prizų laimėtojai. O reikšmingiausias prizas, kurį teatrai gali pasiūlyti bet kuriam karjerą pradedančiam dainininkui – tai kvietimas atlikti pagrindinius vaidmenis savo spektakliuose.

„Savo prizą Modestui Sedlevičiui skyrėme todėl, kad jis mums pasirodė be galo įtaigus, artistiškas, aukštą atlikimo kokybę galintis pasiūlyti solistas. Neabejojame, kad jis tikrai sužavėtų mūsų teatro publiką, pavyzdžiui, kaip Figaras Gioacchino Rossini operoje „Sevilijos kirpėjas“, - teigia LNOBT muzikos vadovas Robertas Šervenikas, laikinai einantis ir teatro meno vadovo pareigas.
Iš Jonavos kilęs M.Sedlevičius ne iš karto pasirinko dainavimą: pirmiau tapo chemijos bakalauru. Visgi slapta svajonė dainuoti niekur nedingo: ji galiausiai atvedė chemiką į parengiamuosius operinio dainavimo kursus Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Tačiau Lietuvoje nemokamai siekti bakalauro laipsnio leidžiama tik kartą, o vokalistų studijos – brangios. Tad perspektyvus baritonas 2011 m. pasirinko Manheimo muzikos ir scenos menų universitetą, o 2015 m. sau pačiam netikėtai laimėjo Milano „La Scala“ teatro akademijos stipendiją. Besitobulindamas Milane, sukūrė keletą antraeilių vaidmenų „La Scala“ scenoje. Vėliau lietuvis pratęsė studijas Manheimo universitete, jame šiuo metu ketina siekti vokalo pedagogo diplomo.
Tarptautinis Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursas – jau ne pirmas sėkmingas vokalistų konkursas M.Sedlevičiaus karjeroje. 2015 m. jis pelnė pirmą vietą bei publikos prizą XXI tarptautiniame Louiso Spohro dainavimo konkurse ir pirmą vietą „Deutsche Romantik im Lied“ konkurse „Moerser Musik Sommers 2015“ festivalyje. Šįmet M.Sedlevičius jau buvo pripažintas perspektyviausiu jaunuoju talentu Heidelberge vykusiame tarptautiniame dainavimo konkurse „Das Lied“.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading