success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

LNOBT pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kinijos teatrų tinklu

Birželio 14 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis tarp LNOBT ir Kinijos teatrų tinklo „CPAA Theatres“. Ši sutartis, įtraukianti LNOBT į Tarptautinę „Šilko kelio“ teatrų lygą, įgalins didelio masto bendrų projektų kūrimą, didins meninę kultūrinių mainų kokybę. Sutartį pasirašė LNOBT generalinis direktorius Gintautas Kėvišas ir „CPAA Theatres“ tinklo generalinis direktorius Zhang Shuxin.

Abiejų šalių bendradarbiavimas prasidėjo 2016 m. balandį, kai Kultūros ministro Šarūno Biručio vadovaujama Lietuvos kultūros atstovų delegacija vyko oficialaus vizito į Kiniją. Viešnagės metu LNOBT gen. direktorius susitiko su CPAA teatrų tinklo vadovybe. G. Kėvišas pakvietė „CPAA Theatres“ delegaciją atvykti į Vilniaus festivalio renginius iš arčiau susipažinti su Lietuvos teatrų ir koncertinių įstaigų veikla. „CPAA Theatres“ vadovas Zhang Shuxin maloniai priėmė kvietimą ir šiuo metu drauge su CPAA teatrų tinklo atstovų delegacija vieši Lietuvoje.

„CPAA Theatres“ – tai 2009 m. Kinijos Liaudies Respublikos kultūros ministerijos įkurtas nacionalinis Kinijos scenos menų organizacijų tinklas. Jis vienija įvairias Kinijos scenas – nuo didžiųjų multifunkcinių atlikėjiškųjų menų centrų iki nedidelių teatrų.

LNOBT jau yra surengęs didelio masto gastrolių Kinijoje. Minėtinos 2012 m. vykusios gastrolės, kai Guangdžou operos teatre buvo rodoma opera „Madam Baterflai; taip pat 2015 m. LNOBT baleto turas, kai trijuose Kinijos miestuose buvo parodyti „Žizel“ ir „Gulbių ežero“ spektakliai.

Strateginio bendradarbiavimo sutartis, pasak G. Kėvišo, gerokai išplės galimybes plėtojant abipusius mainus. Kinijos delegacija birželio 12 d. LNOBT žiūrėjo operą „Manon“, „CPAA Theatres“ atstovai taip pat yra užsiminę, kad įvairias Kinijos scenas domintų tokie teatro pastatymai kaip „Figaro vedybos“ ir „Sevilijos kirpėjas“. Svečius domina ir baletas.

Anot „CPAA Theatres“ vadovo Zh. Shuxino, tai, ką svečiai iš Kinijos pamatė Vilniuje, paliudijo aukštą mūsų atlikėjiškųjų menų lygį. Savo ruožtu, Kinija taip pat galėtų pasiūlyti įdomių projektų Lietuvai, tačiau konkretūs pasirinkimai priklauso nuo abipusio sutarimo.

Kinijos delegacijos vizitą organizavo Lietuvos Respublikos kultūros atašė Kinijoje Agnė Biliūnaitė kartu su Lietuvos muzikos ir teatro organizacijomis. Vizitas finansuojamas Lietuvos kultūros instituto Užsienio ekspertų programos, kurią remia Lietuvos kultūros taryba, lėšomis.

Oficialioje sutarties pasirašymo ceremonijoje Lietuvos pusei talkino Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Arnas Neverauskas, Kinijos Liaudies Respublikos – ambasados atstovė Gu Yaoqin.

2016-06-14

Naujienlaiškio prenumerata

Loading