success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

LNOBT Metų solistais pripažinti Marija Kastorina ir Steponas Zonys

LNOBT Metų solistais pripažinti  Marija Kastorina ir Steponas Zonys

Šeštadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre surengta Metų solistų apdovanojimų ceremonija. Geriausius vaidmenis 2022 m. sukūrusiems operos ir baleto artistams įteikti diplomai, „Auksinės rūtos“ skulptūrėlės ir teatro rėmėjų dovanos.

Tradicija pagerbti solistus, kurių vaidmenys praėjusių metų spektakliuose išrinkti geriausiais, didžiausiame šalies teatre puoselėjama nuo 2002 m. Metų solistus atrenka vertinimo komisija, sudaryta iš LNOBT vadovų ir teatro meno kolektyvų atstovų. Apdovanojimų ceremonijos vedėjais šįmet tapo baleto solistė Greta Gylytė ir operos solistas Rafailas Karpis.

Metų baleto soliste už Kitri vaidmenį „Don Kichote“ ir Gamzati vaidmenį „Bajaderėje“ pripažinta balerina Marija Kastorina.

„Pernai šokau ir Medorą „Korsare“, be to, pasirodžiau choreografo Wayne'o McGregoro šiuolaikiniame balete „Infra“. Na, o dabar ruošiu pagrindinį Kolombinos vaidmenį artėjančioje „Arlekino milijonų“ premjeroje. Pagrindinis šio spektaklio bruožas – įdomi ir sudėtinga judesių technika. Choreografas Alexei Ratmansky prašo mūsų judesių laisvės, kurią tenka derinti su aukšto techninio meistriškumo reikalaujančiais baleto elementais“, – pasakoja laureatė.

Metų operos solistu už Tito vaidmenį „Dievo avinėlyje“ ir Markizo Pozos vaidmenį „Don Karle“ pripažintas baritonas Steponas Zonys. Toks apdovanojimas jam suteiktas antrus metus iš eilės.

„Savo 2022-ųjų viršūne vadinčiau Tito vaidmenį – ir todėl, kad tai pagrindinis ilgai lauktos Felikso Bajoro veikalo premjeros personažas, ir todėl, kad šis kūrinys atspindi iki šiol jautrų Lietuvos istorijai laikotarpį. Be to, tai opera–baletas, todėl man, dainininkui, scenoje teko gerokai pajudėti. Netrukus, jau po savaitės, išvykstu į Parmos operos teatrą ruoštis ten suplanuotam operos „Adriana Lekuvrer“ pastatymui. Turiu ir daugiau kūrybinių pasiūlymų iš užsienio“, – neslepia S. Zonys.

Metų solistų apdovanojimuose kasmet paskatinami ir geriausiai pasirodę jaunieji teatro artistai. Metų baleto viltimi už baletuose „Žizel“ ir „Spragtukas“ sukurtus vaidmenis šįkart tapo pirmą sezoną LNOBT trupėje šokanti Nora Straukaitė. Metų operos viltimis išrinkti net du jaunieji solistai: mecosopranas Gabrielė Kupšytė  už Romeo vaidmenį operoje „Montekiai ir Kapulečiai“ bei tenoras Karolis Kašiuba už Tigrūdžio vaidmenį „Dievo avinėlyje“.

Jau antrus metus už savo favoritus turėjo galimybę balsuoti ir teatro žiūrovai. Daugiausiai jų balsų surinko ir Mylimiausiu teatro solistu pripažintas ilgametis baleto trupės vedantysis solistas Genadijus Žukovskis, atliekantis pagrindinius vaidmenis daugelyje LNOBT baleto pastatymų.

Tradicinė Padėkos premija šįmet įteikta režisieriaus asistentei Jūratei Sodytei-Bradauskienei. Ji kolegų apdovanota už ištikimą tarnystę LNOBT scenai, už kūrybingumą, profesionalumą bei neblėstantį tikėjimą teatro kuriamu stebuklu. 

Naujienlaiškio prenumerata

Loading