Pradžia
en

LNOBT kviečia į pokalbius apie Onutės Narbutaitės „Kornetą“

Nenumaldomai artėja Onutės Narbutaitės operos „Kornetas“ premjera. Tai – visiškai naujas kūrinys, vasario 21 d. publika pirmą kartą išgirs operos skambesį, išvys iki tol nematytą pastatymą. Pasitinkant naująjį veikalą Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia į susitikimus su operos autore ir statytojais.

Vasario 15 d., šeštadienį, 17 val. LNOBT Raudonojoje fojė rengiamas susitikimas su kompozitore Onute Narbutaite ir operos „Kornetas“ statytojais – režisieriumi Gintaru Varnu ir dirigentu Robertu Šerveniku. Susitikimas rengiamas Vilniaus Vytauto Didžiojo, Jėzuitų, Antakalnio, Žvėryno ir Mykolo Biržiškos gimnazijų mokiniams ir mokytojams, tačiau kviečiami prisijungti visi, kam įdomu išgirsti iš pirmų lūpų apie artėjančią premjerą. Susitikimą veda operos solistė, LNOBT edukacijos projektų koordinatorė Sofija Jonaitytė.

Vasario 17 d., pirmadienį, 17 val. Austrų literatūros skaitykloje A. Mickevičiaus bibliotekoje bus skaitomos ištraukos iš Rainerio Maria Rilke’s „Sakmės apie korneto Kristupo Rilkės meilę ir mirtį“, kuri tapo literatūriniu naujosios operos pagrindu. Taip pat vyks pokalbis kompozitore Onute Narbutaite, muzikologu Edmundu Gedgaudu, R. M. Rilke’s kūrybos tyrinėtoja, profesore Jadvyga Bajarūniene. Susitikimą ves skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė.

Kompozitorė jau dalyvavo pokalbyje, surengtame praėjusį antradienį Pilaitės kūrybinėse dirbtuvėse „BEEPART“. Dirbtuvių erdvę puošiančių LNOBT žurnalo „Bravissimo“ portretų galerijos fone O. Narbutaitė papasakojo apie „Korneto“ inspiracijas, atsakinėjo į pokalbio dalyvių klausimus. Vakarą vedė muzikologė Beata Baublinskienė.

Operos „Kornetas“ premjera vasario 21 ir 22 d., trečiasis spektaklis – kovo 29 d. Kviečiame!

2014 02 14

Naujienlaiškio prenumerata

Loading