Pradžia
en

LNOBT koncerte „Stiprūs kartu“ – muzikinės maldos už Ukrainą

LNOBT koncerte „Stiprūs kartu“ – muzikinės maldos už Ukrainą

Kovo 11-osios vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyko Nepriklausomybės atkūrimo dienos koncertas „Stiprūs kartu“. Visos už bilietus surinktos lėšos bus skirtos už savo laisvę didvyriškai kovojančiai Ukrainai.

Koncertas „Stiprūs kartu“ buvo transliuojamas Lietuvos (LRT) ir Vokietijos (ARTE TV) televizijos žiūrovams.
Renginio metu į abiejų šalių žmones iš vaizdo įrašų kreipėsi Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir Baltarusijos demokratinės visuomenės lyderė Sviatlana Cichanouskaja. LNOBT salėje sveikinimo ir padėkos žodį tarė Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta.
Koncertą „Stiprūs kartu“ pradėjo LNOBT choro (meno vadovas Česlovas Radžiūnas) giedami Lietuvos ir Ukrainos valstybiniai himnai.
Vėliau programoje skambėjo įkvepiantys lietuvių ir ukrainiečių kompozitorių kūriniai. Dainavo operos solistai Margarita Levchuk, Yuliya Tkachenko, Edgaras Montvidas ir LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas. LNOBT baleto meno vadovo Martyno Rimeikio choreografinę kompoziciją „Mes esame!” scenoje jautriai pristatė ukrainietė balerina Olesia Shaytanova.
Teatro simfoniniam orkestrui dirigavo ukrainietė, Odesos operos ir baleto teatro dirigentė Marharyta Hrynyvetska ir LNOBT vyriausiasis dirigentas Ričardas Šumila.
Finalo akcentu, pabrėžiant Ukrainos eurointegracijos siekį, pasirinktas Europos Sąjungos himnas – Ludwigo van Beethoveno „Odė džiaugsmui“.
LNOBT Raudonojoje fojė nuo šiol bus galima apžiūrėti Ukrainos nacionalinės operos fotografės Aleksandros Zlunitsynos fotografijų parodą „Baletas ir miestas“.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading