success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

LNOBT gastrolės Taline: estus labiausiai domina “Don Karlas”

Estams Vilniuje buvo erdvu, o štai lietuviams ankštoje “Estonia” teatro scenoje teks pasispausti: perstatomos dekoracijos, koreguojama baletų choreografija.

Baltijos valstybėms švenčiant nepriklausomybės šimtmečius, Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionaliniai operos ir baleto teatrai 2018 m. rengia tarpusavio gastrolių mainus. Gegužės viduryje vilniečiai turėjo galimybę pamatyti tris Estijos nacionalinės operos spektaklius, o šią savaitę (birželio 7-9 dienomis) vyksta atsakomosios lietuvių gastrolės Taline. Maždaug 160 LNOBT artistų bei jų pagalbininkų jau išvyko į Estijos sostinę.
Estijos teatro mylėtojai turės galimybę stebėti tris LNOBT spektaklius: režisieriaus Günterio Krämerio statytą ir trimis „Auksiniais scenos kryžiais“ Lietuvoje apdovanotą Giuseppe‘s Verdi operą „Don Karlas“, Giedriaus Kuprevičiaus baletą „Čiurlionis“ (Roberto Bondaros choreografija) ir Sergejaus Prokofjevo baletą „Romeo ir Džuljeta“ (choreografas – LNOBT baleto trupės meno vadovas Krzysztofas Pastoras).
Gastroles ketvirtadienį pradedančiame „Don Karlo“ spektaklyje dainuos Viktorija Miškūnaitė, Eglė Šidlauskaitė, Eugenijus Chrebtovas, Liudas Mikalauskas ir du kviestiniai užsienio solistai: Vienoje gyvenantis bulgarų tenoras Kamenas Chanevas ir baškirų kilmės bosas Askaras Abdrazakovas iš Rusijos. Pagrindinius „Čiurlionio“ vaidmenis atliks šokėjai Genadijus Žukovskis, Marius Miliauskas ir Anastasija Čumakova, o „Romeo ir Džuljetos“ įsimylėjėlių porą scenoje įkūnys Olesios Shaytanovos ir G. Žukovskio duetas.
„Daugiausiai sunkumų ruošiantis gastrolėms kėlė trečdaliu mažesnė teatro „Estonia“ scena: mūsiškės scenos plotis – 16 m, o estiškosios – tik 10 m. Todėl prieš kelionę teko taisyti kai kurias dekoracijas (tarkim, siaurinti garsiąją „Don Karlo“ spektaklio sieną), o baletų statytojams – specialiai peržiūrėti „Čiurlionio“ bei „Romeo ir Džuljetos“ choreografiją“, - pasakoja Artūras Alenskas, LNOBT Renginių organizavimo skyriaus vadovas.
Įdomu, jog lietuvių publika labiau veržėsi žiūrėti estų atvežamų baletų, o štai estai – atvirkščiai: mažiausiai bilietų LNOBT gastrolių išvakarėse buvo likę į G. Verdi operos „Don Karlas“ spektaklį.
Spalio mėnesį numatyti gastrolių mainai su Latvijos nacionaline opera: lietuviai Rygoje spalio 3-5 dienomis rodys „Don Karlą“, „Čiurlionį“ ir „Piaf“, o latviai Vilniuje spalio 5-7 dienomis – Charleso Gounod operą „Faustas“, šiuolaikinį baletą „Peras Giuntas“ pagal Edvardo Griego muziką ir latvių kompozitoriaus Jurio Karlsono baletą vaikams „Karlsonas skrenda...“.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading