success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

LNOBT atviras jaunų kūrėjų eksperimentams: TikTok‘o įkvėptą premjerą lydėjo repas ir šviesų šou

LNOBT atviras jaunų kūrėjų eksperimentams: TikTok‘o įkvėptą premjerą lydėjo repas ir šviesų šou

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bendradarbiavimas su naująjį muzikos teatrą Lietuvoje propaguojančia prodiuserine kompanija „Operomanija“ pagaliau virto kūnu – vakar įvyko pirmoji iš penkių numatytų projekto „Operos genomas“ premjerų, režisierės Gretos Štiormer kurtos eksperimentinės operos „Planeta Deluxe“ pristatymas visuomenei. Socialinės platformos „TikTok“ įkvėptam valandos trukmės spektakliui muziką kūrė žymiausi jaunosios kartos Lietuvos kompozitoriai, LNOBT salę užliejo repo ir trance muzikos garsai bei šviesų šou, o parteryje ir balkonuose vykusį spektaklio veiksmą žiūrovai stebėjo sėdėdami... scenoje.

Startas LNOBT ir „Operomanijos“ kūrybiniam bendradarbiavimui duotas pernai, kai buvo inicijuotas projektas „Operos genomas“, skirtas šiuolaikinės operos kultūros populiarinimui ir eksperimentams subūręs įvairių meno sričių kūrėjus. Iš atviram konkursui tąkart pateiktų daugiau kaip trisdešimties idėjų komisija atrinko penkis kūrybinius sumanymus, kurie vėliau buvo plėtojami kūrybinėse rezidencijose ir pagal individualius planus. Režisierės G.Štiormer opera „Planeta Deluxe“ tapo pirmuoju kūriniu, skirtu drąsų operos žiūrovą supažindinti su šiuolaikinės operos eksperimentais. 2023-ųjų pavasarį numatyta ir antroji projekto premjera – režisierės Kamilės Gudmonaitės opera, kurios darbinis pavadinimas „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti ir dabar jau per vėlu“. Visas penkias projekto premjeras planuojama parodyti iki 2024-ųjų pabaigos.

Pasak LNOBT generalinio direktoriaus pavaduotojos, Meninės veiklos departamento vadovės ir „Operos genomo“ komisijos narės Jurgitos Skiotytės-Norvaišienės, šio projekto tikslas – plėsti suvokimą apie operos žanrų ir kūrybinių interpretacijų įvairovę, paraginti pačius kūrėjus drąsesniems eksperimentams, sudominti opera jaunąją, savomis aktualijomis gyvenančią kartą.

„Ir režisierės Gretos Štiormer „Planeta Deluxe“ – puikiausias įrodymas, kad XXI amžiuje opera gali būti ir gerokai kitokia, - sako J.Skiotytė-Norvaišienė. – LNOBT yra toji platforma, kurioje suteikiame jauniems ir savitą operos matymą turintiems kūrėjams pasireikšti, supažindinti su savo kūrybiniais bandymais ne tik įprastą operos žiūrovą, bet ypač – smalsų ir eksperimentams imlų jaunimą.“

Pati vaizdo, garso ir ironijos kupinos operos „Planeta Deluxe“ režisierė G.Štiormer įkvėpimo kūriniui sėmėsi iš šiandien kone populiariausios socialinės platformos „TikTok“ ir joje vykstantį realybei paralelinį gyvenimą, kuriame dažnas bando save parodyti tobulesnį, nei yra iš tikrųjų.

Premjerinį spektaklį ji statė su choreografu Denisu Kolomyckiu, vaizdo menininke Aiste Marija Stankevičiūte, kostiumų dailininku Norbertu Hinc, šviesų dailininku Valdu Latonu ir net aštuoniais jaunosios kartos kompozitoriais, tarp kurių – ir tokie žinomi vardai kaip Rūta MUR, Tomas Narkevičius (Free Finga) ir Jūra Elena Šedytė. Pastarajai teko atsakinga misija visus kūrinius sujungti į vieną garso takelį. Daliai kūrybinės komandos tai buvo pirmasis bandymas kurti operos žanre ir teatre apskritai.

Tuo tarpu „Planetos Deluxe“ personažus įkūnijo penki jaunosios kartos operos atlikėjai – Eglė Stundžiaitė (sopranas), Petra Zahumenska (sopranas), Aistė Miknytė (mecosopranas), Juozas Janužas (tenoras) ir Paulius Prasauskas (bosas).

Operos „Planeta Deluxe“ premjera įtraukta į „Operomanijos“ rengiamo ir šiomis dienos vykstančio 8-ojo šiuolaikinės operos festivalio NOA programą ir kol kas po LNOBT stogu buvo parodyta tik du kartus, abu – vakar.

Bravissimo

Kiti renginiai

Naujienlaiškio prenumerata

Loading