success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

LNOBT atidaro Zuikių mokyklą

„Šimtas zuikių susirinko, net žalia girelė linko. Pakalbėję, pasitarę, jie mokyklą atidarė.“ Šios daugeliui žinomos Eduardo Mieželaičio poemos vaikams „Zuikis puikis“ eilutės netrukus pavirs muzikos garsais, o pamokanti istorija – kamerine opera vaikams. Kovo 14 ir 15 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre numatyta Sigito Mickio operos vaikams „Zuikis puikis“ premjera.

Naujasis spektaklis bus rodomas teatro Kamerinėje salėje ir pakeis iki tol šioje erdvėje vaikams rodytą „Buratiną“ pagal Jurgio Gaižausko operą.

„Zuikis puikis“ – tai linksma ir pamokanti istorija patiems mažiausiems operos žiūrovams. 3–7 metų vaikai turės galimybę ne tik stebėti spektaklį, bet ir jame dalyvauti. LNOBT Kamerinėje salėje vaikai drauge su operos veikėjais dainuos, žais ir mokysis zuikių mokyklos pamokose. Spektaklyje dainuos jauni solistai – LNOBT operos stažuotojai, taip pat dalyvaus aktoriai, šokėjai bei teatro Vaikų operos studijos choristai. LNOBT orkestro instrumentiniam ansambliui diriguos pastatymo muzikos vadovas Juozas Mantas Jauniškis.

Drauge su „Zuikiu puikiu“ LNOBT debiutuoja visa kūrėjų ir statytojų komanda. Pirmą kartą šiame teatre nuskambės kompozitoriaus Sigito Mickio (g. 1969) muzika. Nemažai muzikos parašęs Keistuolių teatrui, S. Mickis 2012 m. dalyvavo LNOBT ir Lietuvos kompozitorių sąjungos surengtame kamerinės operos vaikams konkurse, ir 2013 m. buvo išrinktas jo nugalėtoju. Šitaip S. Mickio siūlyta opera „Zuikis puikis“, kuriai jis pats parašė ir libretą, pateko į LNOBT kūrybinius planus.

Statyti naująjį veikalą savo mažiausiems žiūrovams teatras subūrė šaunią komandą su režisiere ir choreografe Jūrate Sodyte priešaky. Pirmasis savarankiškas J. Sodytės režisūrinis darbas LNOBT buvo 2014 m. Europos operos dienoms skirtas J. S. Bacho „Kavos kantatos“ pastatymas, o kaip režisierių asistentė ji dirbo operų „Madam Baterflai“, „Žydė“, „Eugenijus Oneginas“, „Sevilijos kirpėjas“ ir daugelio kitų veikalų pastatymuose.

Pirmą kartą LNOBT išvysime ir scenografo Kristijono Sipario, kostiumų dailininkės Neringos Keršulytės bei šviesų dailininko Justo Jackevičiaus darbus.

Spektaklyje dainuos esami ir buvę LNOBT operos stažuotojai Šarūnas Šapalas ir Rokas Šveisteris (Griežtasis mokytojas) bei Aistė Miknytė ir Vilija Mikštaitė (Griežtoji mokytoja). Zuikį puikį skirtingose sudėtyse vaidins aktoriai Tomas Dapšauskas ir Tomas Pukys, taip pat dalyvaus šokėjos Sandra Liubertaitė (Zuikienė, Vilkas), Elena Malikėnienė (Kopūstas), Kamilė Narkutė (Sargiukas), Kamilė Šulcaitė (Lapė), Giedrė Kučinskaitė (Ežys) ir Goda Viliūtė (Varna). Laukštutės vaidmenį atliks orkestro smuikininkė. Vaikų operos studijos vadovė Samanta Bielskytė.

„Zuikis puikis“ taip pat bus rodomas kovo 28, balandžio 11, 18, 25, gegužės 17 ir 24 d. Pastatymo partneris – Lietuvos kompozitorių sąjunga.

„Zuikių klasėj aš lankiausi ir mačiau ten ilgaausį. Zuikis mokosi gerai. Pasakyk, kaip tu darai?“

2015 02 23

Naujienlaiškio prenumerata

Loading