success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

LNOBT apdovanojo Metų solistus

LNOBT apdovanojo Metų solistus

Penktadienio (sausio 25-osios) vakarą LNOBT apdovanojo geriausiai šio teatro scenoje 2018 m. pasirodžiusius operos ir baleto artistus. Jais pripažinti operos solistė Aistė Pilibavičiūtė ir baleto šokėjas Jonas Laucius.

„LNOBT scenoje esu dainavusi aštuonis operos vaidmenis, pusę iš jų parengiau per pirmąjį 2018 m. pusmetį, jau besilaukdama rudenį į šį pasaulį pasibeldusios dukrelės Amandos. Tas pusmetis teatre buvo labai intensyvus, bet kartu atnešė daug džiaugsmo, o fizinių jėgų ir pasitikėjimo savimi pridėjo artėjanti motinystė. Ypač jaudinausi prieš debiutą operoje „Kapulečiai ir Montekiai“, kuriam ruošiausi gerą pusmetį. Po pirmojo spektaklio, atlėgus įtampai, užkulisiuose net apsiverkiau... O „Idomenėjo“ premjeros pagrindinių solistų būrelyje buvau vienintelė lietuvė. Todėl džiugu, kad teatras manęs nepamiršo ir laukia sugrįžtant“, – tvirtina neseniai 30-ąjį gimtadienį atšventusi ir šiuo metu dukrelę namuose auginanti Aistė Pilibavičiūtė. Metų operos soliste ji pripažinta už Iljos vaidmenį Wolfgango A. Mozarto operoje „Idomenėjas“ ir Džuljetos vaidmenį Vincenzo Bellini operoje „Kapulečiai ir Montekiai“. Apdovanojimą A. Pilibavičiūtei įteikė Metų operos solistės premijos steigėja ponia Nerija Kasparienė.

„2018-ieji mano karjeroje kol kas buvo patys svarbiausi metai, atnešę daugiausiai pagrindinių vaidmenų. Iki tol baleto trupėje jaučiausi esąs tik vienas iš daugelio jaunų artistų, tačiau pernai buvo situacijų, kurios išmokė prisiimti atsakomybę už visą trupę. Repetuojant „Korsarą“, iš trečios sudėties netikėtai patekau į pirmą ir žinojau, kad be manęs Lankadamo premjeriniuose spektakliuose šokti nebėra kam. Teko susiimti ir pasirodyti kaip įmanoma geriau. Buvo ir skausmingų akimirkų: vasarą patyriau kojos traumą. Bet tikra tiesa, kad šokėjo, kuris labai nori grįžti į sceną, jokios traumos nesustabdys. Prieš porą metų, teatre atsiimdamas Metų baleto vilties apdovanojimą, dėkojau visiems savo mokytojams, kurie suteikė man sparnus. Dabar jaučiu, kad išmokau tais sparnais naudotis, turiu kilti ir siekti aukštumų“, – teigia 23-ejų metų šokėjas Jonas Laucius, Metų baleto solistu tapęs už Lankadamo vaidmenį Adolphe‘o Adamo balete „Korsaras“ ir Mandarino vaidmenį Bélos Bartóko balete „Stebuklingas mandarinas“. Apdovanojimą jam įteikė nuolatinė LNOBT baleto trupės rėmėja ponia Raminta Kuprevičienė.

LNOBT scenoje buvo įteikti ir Metų vilčių apdovanojimai geriausiai pasirodžiusiems jauniesiems operos ir baleto artistams. Metų operos viltimi tapo baritonas Steponas Zonys, atlikęs Šonaro partiją Giacomo Puccini operoje “Bohema”, Belkorės partiją Gaetano Donizetti operoje “Meilės eliksyras” ir Grafo Danilos vaidmenį Franzo Leháro operetėje “Linksmoji našlė”. Metų operos vilties apdovanojimą įsteigė bendrovė „Choco Group“, įteikė šios bendrovės direktorius Vytautas Stankevičius.

Metų baleto viltimis pripažintos net dvi balerinos – Marija Kastorina ir Julija Stankevičiūtė. M. Kastorina apdovanota už Mari vaidmenį Piotro Čaikovskio balete „Spragtukas“ ir Odaliskos variaciją A. Adamo balete „Korsaras“. J. Stankevičiūtei apdovanojimą atnešė Snieguolės vaidmuo Bogdano Pawlovskio balete “Snieguolė ir septyni nykštukai” ir Odaliskos variacija A. Adamo balete “Korsaras”. Metų baleto vilčių apdovanojimus įsteigė LNOBT paramos fondas „Orfėjo lyra“, įteikė šio fondo direktorė Nijolė Galinienė.

Apdovanojimus skirsčiusi LNOBT meno taryba šįmet skyrė ir Padėkos premiją. Ji įteikta teatro operos solistų koncertmeisterei Olgai Eleonorai Taškinaitei. Šią premiją įsteigė LNOBT, o įteikė teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

„Jūsų dėmesys, jūsų visų aplodismentai artistams ypatingai svarbūs. Būtent jie padeda mūsų solistams užaugti ir didžiuotis savo teatru“, - ceremonijoje pabrėžė J. Sakalauskas.

Visiems laureatams atiteko piniginės premijos bei menininko Remigijaus Kriuko pagamintos stiklo skulptūrėlės.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading