success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Kviečia naujas LNOBT 2014–2015 m. sezonas

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia susipažinti su nauju 2014–2015 m. sezonu. 95-asis teatro sezonas žada 4 premjeras, iš kurių viena yra trijų vienaveiksmių baletų vakaras, bei 4 išskirtinius koncertus. Iš viso nuo rugsėjo 18 iki gegužės 29 d. LNOBT parodys 157 spektaklius.

„Atsigavę po krizės esame išsikėlę tikslą, kiekvieną sezoną pristatyti po penkias premjeras. Tik ką pasibaigęs sezonas buvo itin intensyvus – dar birželį kvietėme į baroko premjerą, G. F. Händelio „Aleksandro puotą“, o publikai gražios vasaros palinkėjome naujų choreografinių miniatiūrų projekto „Kūrybinis impulsas III“ koncertu. Naujasis sezonas bus ne mažiau turiningas, bet premjeros išdėstytos ne taip arti viena kitos. Greta jų tęsime tradiciją rengti išskirtinius koncertus LNOBT scenoje,“ – sako LNOBT generalinis direktorius Gintautas Kėvišas.

Naująjį sezoną rugsėjo 18 d. LNOBT pradės išskirtiniu įvykiu – pirmą kartą Lietuvoje viešėsiančio Izraelio filharmonijos orkestro koncertu. Diriguos vienas garsiausių dabarties pasaulio dirigentų Zubinas Mehta, vakaro solistė – Lietuvos primadona Violeta Urmana. Koncerto programoje Wolfgango Amadeus Mozarto Simfonija Nr. 40, g-moll (KV550), Richardo Strausso simfoninė poema „Herojaus gyvenimas“ ir arijos iš Giuseppe’s Verdi operų „Don Karlas“ ir „Trubadūras“ bei nuostabioji Dalilos arija iš Camille’o Saint-Saënso operos „Samsonas ir Dalila“.

Pirmoji spektaklio premjera numatyta lapkričio 21 d. Tai bus naujas Piotro Čaikovskio baleto „Spragtukas “ pastatymas, kurį kurs LNOBT Baleto trupės meno vadovas Krzysztofas Pastoras. Spektaklio dirigentas Valerijus Ovsianikovas (Rusija), dailininkas Viačeslavas Okunevas (Rusija).

Jau tampa tradicija Naujuosius metus LNOBT sutikti skambant iškilmingam Naujųjų metų gala koncertui su Lietuvos ir užsienio žvaigždėmis. Pagrindinė gruodžio 31 d. koncerto žvaigždė sutinkant 2015-uosius bus garsiausiose pasaulio scenose dainuojantis charizmatiškas Argentinos tenoras José Cura. Taip pat dainuos Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas) ir Tadas Girininkas (bosas).

Sausio 13 d. Laisvės gynėjų dienai nuskambės Johanneso Brahmso „Vokiškasis rekviem“. Dainuos solistai Asta Krikščiūnaitė (sopranas) ir Laimonas Pautienius (baritonas), LNOBT chorui ir simfoniniam orkestrui diriguos Rolfas Beckas (Vokietija). Peržengus metų slenkstį teatro žiūrovų laukia dar vienas išskirtinis įvykis – kovo 5 d. LNOBT scenoje koncertuos „Filarmonica Della Scala“ orkestras iš Milano, kuriam vadovaus dirigentų elitui priskiriamas patyręs korėjiečių batutos meistras Myung-Whun Chungas.

Kovo 14 d. teatras pakvies į operos vaikams premjerą Kamerinėje salėje. Tai Sigito Mickio opera „Zuikis puikis“ pagal Eduardo Mieželaičio poemą. Pastatymo dirigentas Juozas Mantas Jauniškis. Šis spektaklis papildys ne tik operų vaikams repertuarą, kuriame dabar yra Jono Tamulionio opera „BRUKNELĖ“ ir edukacinis projektas „BURATINAS“ pagal Jurgio Gaižausko operą, bet ir LNOBT rodomų nacionalinių veikalų sąrašą, kuriame be minėtų veikalų – Giedriaus Kuprevičiaus baletas „ČIURLIONIS“ ir Onutės Narbutaitės opera „KORNETAS“. Per 2015 m. taip pat ketinama pastatyti naują Ramintos Šerkšnytės operą vaikams didžiojoje scenoje.

Balandžio 10 d. įvyks vienaveiksmių baletų triptiko „Judančios mintys“ premjera. Jame greta Krzysztofo Pastoro „Bolero“ (pagal Maurice’o Ravelio muziką) ir žymaus Izraelio choreografo Itziki Galili „Things I Told Nobody“ savo pirmą didelį choreografijos darbą pristatys Martynas Rimeikis – LNOBT baleto solistas, atkreipęs į save dėmesį tęstiniame LNOBT projekte „Kūrybinis impulsas“. Pastatymo dirigentas Modestas Barkauskas.

Ir paskutinė naujojo sezono premjera – gegužės 15 d. Ludwigo van Beethoveno opera „FIDELIJUS“. Dirigentas Martynas Staškus, režisierius Oskaras Koršunovas. Tai bendras LNOBT ir Bergeno operos teatro pastatymas, Norvegijoje spektaklio premjera jau įvyko 2013 m. „FIDELIJUS“ bus antra Oskaro Koršunovo režisuota opera LNOBT, pirmoji – „MEILĖS ELIKSYRAS“.

Naujojo sezono metu taip pat bus rodomos visos šio 2013-2014 m. sezono premjeros, tarp kurių – ir Georgo Friedricho Händelio „ALEKSANDRO PUOTA“. 2014 m. rudenį į LNOBT sceną sugrįžta daugelį žiūrovų pakerėjusi Giacomo Puccini „MADAM BATERFLAI“. Po spektaklių Vilniuje pastatymas išvežamas gastrolių į Australiją, kurioms pasibaigus Anthony’o Minghellos kurtas pastatymas vargu ar sugrįš į Lietuvos sceną, tad šio magiško spektaklio gerbėjams vertėtų suskubti jį pamatyti. Juolab kad Pinkertono partiją ruošia Merūnas Vitulskis

Naująjį sezoną numatyta net dešimt Gioacchino Rossini „Sevilijos kirpėjo“ spektaklių, ši gausa sąlygota tuo, jog vėliau pastatymas ilgam iškeliaus į San Franciską (tai bendras LNOBT ir San Francisko operos teatro pastatymas).

Sezono metu LNOBT scenoje diriguos bene visi pajėgiausi Lietuvos teatro dirigentai – greta teatro Muzikos vadovo Roberto Šerveniko, LNOBT dirbančių Martyno Staškaus ir Alvydo Šulčio spektaklius diriguos Gintaras Rinkevičius (pirmą kartą LNOBT „Lohengriną“ ir „Karmen“), Julius Geniušas, Modestas Pitrėnas, su „ALEKSANDRO PUOTA“ į LNOBT ateinantis Vytautas Lukočius, jaunieji meistrai Modestas Barkauskas, Juozas Mantas Jauniškis, Dainius Pavilionis („Ernanį“). Prie LNOBT dirigento pulto stos ir svečiai iš svetus – Rolfas Beckas, kurio 70-mečiui skiriama sausio 15 d. „ALEKSANDRO PUOTA“, Gianluca Marciano (Italija), diriguosiantis jo statytą „Ernanį“, olandų dirigentas Vincentas de Kortas, vesiantis „Figaro vedybų“ spektaklius.

Operos ir baleto spektakliuose pasirodys ir solistai, karjeras darantys svetur – Sandra Janušaitė (dainuos „Lohengriną“, „Eugenijų Oneginą“), Ieva Prudnikovaitė („KARMEN“), Laimonas Pautienius, Kostas Smoriginas.

Bilietus į naujojo 2014-2015 m. sezono spektaklius galima įsigyti LNOBT kasose bei internetu teatro tinklalapyje www.opera.lt. Iki rugsėjo 20 d. žiūrovai gali pasinaudoti ir dvejomis abonementų akcijomis.

Beata Baublinskienė
2014 07 03

Naujienlaiškio prenumerata

Loading