Pradžia
en

Kitą savaitę LNOBT – „Žizel“ premjera, „Anos Bolenos“ spektakliai atidedami

Kitą savaitę LNOBT – „Žizel“ premjera, „Anos Bolenos“ spektakliai atidedami

Virš LNOBT susitelkę tamsūs debesys pamažu sklaidosi: lygiai po savaitės, rugpjūčio 27 ir 28 dienomis, įvyks jau porą kartų dėl COVID-19 pandemijos atidėta Adolphe'o Adamo baleto „Žizel“ premjera.

Rodyti šią premjerą viltys atgijo, kai Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos nuo 2020 m. rugpjūčio 18 d. leido atnaujinti LNOBT baleto trupės veiklą.

Kartu buvo gautas nurodymas užtikrinti, kad baleto trupės nariams, dalyvausiantiems „Žizel“ premjeroje, atsižvelgiant į fizinį krūvį baleto repeticijų ir spektaklių metu, būtų atliktas profilaktinis tyrimas dėl COVID-19 ligos nustatymo ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki premjeros.

Siekiant garantuoti ir baleto trupės, ir žiūrovų saugumą, bus laikomasi ir kitų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro reikalavimų: stebima darbuotojų sveikatos būklė, užtikrinama, kad patalpose žmonės tinkamai dėvėtų asmens apsaugos priemones, be kurių žiūrovai į teatro patalpas nebus įleidžiami. Papildomų infekcijos plitimo prevencijos priemonių bus imamasi ir organizuojant baleto repeticijas.

Tačiau rugpjūčio 25 ir 27 d. skelbti Gaetano Donizetti operos „Ana Bolena“ premjeriniai spektakliai atidedami. Konkrečios šių spektaklių datos bus paskelbtos vėliau. Žiūrovus, turinčius bilietus į „Anos Bolenos“ spektaklius, LNOBT prašo sekti teatro skelbiamą informaciją.

Rugpjūčio 27 d. „Žizel“ spektakliui galios rugpjūčio 12 d. žadėto rodyti pirmojo „Žizel“ premjerinio spektaklio bilietai, o rugpjūčio 28 d. spektakliui – rugpjūčio 13 d. „Žizel“ spektaklio bilietai. Anksčiau skelbto rugpjūčio 27 d. „Anos Bolenos“ spektaklio bilietai tos pačios datos „Žizel“ spektakliui negalios.

Jau numatytos „Žizel“ premjerai besirengiančios baleto solistų sudėtys. Rugpjūčio 27 d. spektaklyje pagrindinius Žizel ir Alberto vaidmenis žada šokti Kristina Gudžiūnaitė ir Genadij Žukovskij, rugpjūčio 28 d. spektaklyje – Olesia Šaitanova ir Jonas Laucius.

A. Adamo baleto „Žizel“ premjerą LNOBT parengė žymi ispanų choreografė Lola de Ávila. Pastatymo muzikos vadovas ir dirigentas – Martynas Staškus.

Naujienos

Naujienlaiškio prenumerata

Loading