success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Karmen spektaklyje – elegancijos ir virtuoziškumo demonstracija

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras vasario 12 d., penktadienį, kviečia į išskirtinį Karmen spektaklį,. Tą vakarą pagrindinius vaidmenis dainuos Justina Gringytė, lietuvių solistė iš Didžiosios Britanijos, ir Adamas Diegelis, tenoras iš JAV.

Štai jau 140 metų šis operos šedevras apie meilę ir mirtį nepalieka abejingų žiūrovų ir klausytojų visame pasaulyje. Ir kiekvieno mecosoprano svajonė – padainuoti Karmen. Justina Gringytė šį vaidmenį Didžiojoje Britanijoje dainavo jau 32 kartus. Justina dainuoja Londono karališkajame, Velso, Škotijos, Anglijos nacionaliniame, Maskvos didžiajame, Madrido karališkajame teatruose. Kas galėjo nuspėti, kad prieš aštuonerius metus iš Lietuvos į studijas Karališkajame Velso muzikos ir dramos klodže išvykusi lietuvė, vėliau tęs stažuotę Nacionalinės operos studijoje bei Covent Garden teatro jaunųjų artistų programoje? Justina dainavo koncerte Anglijos karališkajai šeimai Bakingemo rūmuose, Placido Domingo jubiliejiniame koncerte Londone, įvairiuose festivaliuose. 2015 m. tarptautiniuose operos apdovanojimuose Londone  už jos „pribloškiančią techniką“ (The Times), „natūralią elegenciją ir laikyseną” (Opera Britannia), „kurtinančiai stioprų balsą“ ( The Telegraph) J. Gringytė pripažinta Geriausia jaunąja metų soliste.
Koncertuose, kai dainuojamos atskiros arijos, jos Karmen kas kartą gali būti kitokia. O kaip spektaklyje? Solistė nemėgsta vulgarių pastatymų, ir nors spektaklyje pagrindinį toną duoda režisierius, jos Karmen, matyt, išlaiko ir solistės eleganciją, ir savigarbą. Bet vilniškis prancūzo Arnaud Bernard Karmen pastatymas tam neprieštarauja. Prieš savaite J. Gringytė dainavo LVSO koncerte, tarsi anonsuodama savo pasirodymą mūsų teatre. Intriga didžiulė – tie, kas ją girdėjo Kongresų rūmuose, neabejotinai laukia jos pasirodymo LNOBT scenoje.
"Justina Gringytė buvo gundanti, nepaprastai įtaigi Karmen." (Mark Valencia),
"Justina Gringytė, neseniai pelniusi Metų jaunojo atlikėjo titulą Tarptautiniuose operos apdovanojimuose, yra nuostabi Karmen: neatremiamai žavi, tačiau mįslinga, geidulinga, tačiau pažeidžiama, užburianti savo dailiai suformuotu aistringu mecosopranu..." (http://www.kirkerholidays.com/news/kirker-visits-eno)

Kartu su J. Gringyte vasario 12 d. Karmen spektaklyje dainuos Metropolitan teatro solistas Adam Diegel (JAV). Solistas kartu su mūsų operos trupe 2012 m. dainavo gastrolėse Kinijoje,  A. Minghellos statytoje Madam Baterflai. Tai atvedė jį ir į mūsų sceną – 2014 m. rudenį jis dainavo jubiliejiniame gala koncerte „Muzikos žvaigždės lapkričio Vilniuje“. Savo tėvynėje jis – vienas žymiausių solistų. Svarbiausių Amerikos dienraščių kritikai liaupsina Adamo Diegelio galingą balsą ir aistringą sceninę laikyseną, jo vaidmenys Metropolitan opera scenoje

Naujienlaiškio prenumerata

Loading