Pradžia
en

Kaip mažieji dainininkai Teatro skonio ieškojo

Jau šeštadienio vidurdienį visi norintys galės išmėginti pirmąkart Lietuvos istorijoje sukurtą Teatro skonį. Tačiau pirmieji šio skonio sukruto ieškoti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Vaikų operos studijos nariai. Kelios dešimtys moksleivių, nuolat dainuojančių operos spektakliuose, jau seniai nebepasiklysta teatro užkulisiuose ir puikiai žino, kad kasdienybė scenoje ne visuomet tik saldi. 

Ir visgi teatras vaikų mintyse siejasi su švente, o šventė – su šokoladu. Pamatę tirštą šokolado masę šildantį ir maišantį laboratorinį įrenginį – temperuoklį, mažieji solistai, atskubėję tiesiai iš operos „Zuikis Puikis“ spektaklio, gavo specialias formeles su skystu šokoladu, į kurias pribėrė, jų manymu, labiausiai teatro skoniui derančių priedų. O jų pasirinkti galėjo iš geros dešimties dubenėlių, kuriuose kūpsojo kepinti riešutai, džiovintos ir smulkintos uogos, vaisiai bei kitokie skanėstai.
Kol pačių pasigamintas šokoladas stingo, vaikai ragavo „Choco Group“ meistrų paruoštas šokolado plyteles ir, kaip tikri degustatoriai gomurį po kiekvieno produkto pavilgydami vandeniu, vertino jas balais. Į jaunųjų dainininkų vertinimus bus atsižvelgta, renkant tą vienintelį ir nepakartojamą, geriausiai artistų nuotaikas atspindintį Teatro skonį.
Pasimėgauti šiuo skoniu visi norintys į teatro fojė esate kviečiami šį šeštadienį, gegužės 13-ąją, nuo 11.30 val. Po to 12.30 val. Kamerinėje salėje galėsite pasiklausyti teatro operos stažuotojų parengtos koncertinės programos „Beprotiška operos diena“, o 14.30 val. žiūrovų lauks nemokamas jaunųjų „Polėkio“ šokėjų pasirodymas.
Šventinę nuotaiką pajus visi, šią savaitę apsilankysiantys operos spektakliuose. Prieš ketvirtadienio “Figaro vedybas” operos mylėtojai 17.30 val. kviečiami į teatro Raudonojoje fojė rengiamą pokalbį su dirigentu Martynu Staškumi ir režisieriaus asistente Jūrate Sodyte. Prieš penktadienio spektaklį publikos lauks loterija, o sekmadienį po vaikiškos operos “Bruknelė” smalsiausi jaunieji žiūrovai galės susitikti su spektaklyje dainavusiais solistais.
Europos operos dienos minėjimo tradicija minima jau vienuoliktą kartą. Pagal Europos operos teatrus vienijančios organizacijos “Opera Europa” rekomendacijas šįmet šiai progai skirtų renginių programa trunka nebe kelias dienas, o savaitę. Tokias programas šįmet parengė 70 operos teatrų.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading