Pradžia
en

Jurgita Dronina įkūnys trapią ir kerinčią Bajaderę

„Rafinuota technika ir kilnia scenine laikysena“ kritikus ir baleto gerbėjus žavinti Jurgita Dronina vėl atvyksta į Vilnių. Sausio 30 d. ji pirmą kartą šoks pagrindinį Nikijos vaidmenį Ludwigo Minkaus balete „Bajaderė“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Primabalerinos partneris – Lietuvos publikai jau ne kartą matytas Nyderlandų nacionalinio baleto primarijus Isaacas Hernandezas.

„Jausminga ir techniškai nepriekaštinga Jurgita Dronina savo šviesiu ir pažeidžiamu įvaizdžiu sukuria itin kerintį ir jaudinantį jaunos šventyklos šokėjos tragiško likimo paveikslą“, – po Nikijos vaidmens premjeros 2006 m. Stokholme, Švedijos karališkojo baleto scenoje, rašė „Dansportalen Stockholm“ kritikas, pridurdamas, kad su šiuo vaidmeniu ji „įžengė į absoliutų baleto elitą“.

Iš tiesų tai buvo pirma didelė dabartinės Nyderlandų nacionalinio baleto primabalerinos J. Droninos sušokta partija. Solistė prisimena:
„Anuomet Stokholme dar net nebuvau vedančioji balerina, šokau kordebalete. Nikijos vaidmenį paruošiau su Natalija Makarova, kuri visuomet man buvo ir bus viena nuostabiausių balerinų – klasikinio baleto idealas. Darbą su šia legenda vertinu kaip gyvenimo suteiktą dovaną. Natalijos padedama paruošiau Nikiją ir Odetą-Odiliją – mano pirmas dideles partijas, tad jos iki šiol man yra vienos brangiausių.
Be abejo, bėgant metams ir kaupiantis patirčiai vaidmuo keitėsi ir vystėsi, dabar jau dirbu kitame teatre, esu šokusi skirtingus šio baleto pastatymus įvairiose pasaulio scenose.“

LNOBT rodoma Altynai Asylmuratovos ir Liudmilos Kovaliovos klasikinio Mariuso Petipa pastatymo redakcija yra visiškai nauja J. Droninai. Susitikimo su šiuo pastatymu, pasak balerinos, ji nekantriai laukia:
„Visuomet žiūrėdavau Altynai Asylmuratovos ir Ireko Muchamedovo „Bajaderės“ įrašą ir žavėjausi jų jausmingu, jautriu ir dramatiškai stipriu spektakliu. Man jų pora yra viena gražiausių iš visų Nikijos ir Soloro duetų. Man bus garbė šokti šios balerinos spektaklio pastatymą.“

Taip pat spektaklyje šoks Anastasija Čumakova, Aleksandras Molodovas, Tomas Ceizaris, Laimis Roslekas, Martynas Rimeikis, Genadijus Žukovskis, Andrius Žužžalkinas ir kiti solistai. Diriguos Martynas Staškus.

2015 01 23

Naujienlaiškio prenumerata

Loading