success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Juozo Statkevičiaus madas „Aleksandro puotoje“ demonstruos lietuvių solistai

Sausio 15 d. į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sceną grįžta Georgo Friedricho Händelio „Aleksandro puota“ – ypatingas spektaklis, kuriame ypač svarbų vaidmenį atlieka Juozo Statkevičiaus madų šou. Spektaklio naujovė – dainuos lietuvių solistai Nora Petročenko, Diana Tiškovaitė ir Kęstutis Alčauskis.

Diriguos pastatymo muzikos vadovas Rolfas Beckas (Vokietija), spektaklis skiriamas dirigento 70-mečio jubiliejui.

„Aleksandro puota“ – daugeliu požiūriu ypatinga LNOBT repertuare. Visų pirma, tai naujausias LNOBT operos pastatymas, jo premjera įvyko šią vasarą, o sausio 15 dieną bus rodomas tik trečiasis spektaklis. Jame pirmą kartą pasirodys pagrindinius vaidmenis parengę lietuvių solistai Nora Petročenko, Diana Tiškovaitė ir Kęstutis Alčauskis, mat premjerose dainavo kviestiniai atlikėjai. Aleksandro Didžiojo vaidmenį atliks Tadas Girininkas, kurį publika matė jau ir anksčiau.

G. F. Händelio veikalas yra ir vienintelė baroko opera LNOBT scenoje. Iš tiesų 1736 m. sukurta „Aleksandro puota“ yra odė, o ne opera, bet vengrų režisieriaus Csabos Káelio fantazijos dėka statiškai oratorijai prilygstantis veikalas virto spalvingu scenos reginiu, kuriame ypatingas dėmesys skiriamas išskirtiniams Juozo Statkevičiaus kostiumams.

Spektaklyje net dalyvauja keturios žinomos manekenės, ne tik demonstruojančios kostiumus, bet ir įkūnijančios tris furijas bei pačią Šv. Ceciliją – muzikos globėją. Scenoje taip pat vaidina kultūristai (įkūniją Dzeusą, Darijų), baleto šokėjai (Amūras, Bakchas), aktorė (Olimpija, Elena). Juk kūrinio veiksmas – tai legendinio užkariautojo Aleksandro Didžiojo iškelta puota su daugybe alegorinių personažų jo mylimosios Tais garbei.

Pagal statytojų sumanymą, Aleksandras Didysis virsta milijardieriumi iš Rytų Europos, kuris savo mylimajai, kostiumų dizainerei Tais, surengia prabangų jos kurtų madų pristatymą.

„Aleksandro puota“ yra LNOBT, Budapešto menų rūmų ir Vilniaus festivalio bendras pastatymas. Vengrijoje pastatymo premjera numatyta kovo 28 d. Beje, Aleksandrą Didįjį Budapešte dainuos taip pat T. Girininkas, diriguos R. Beckas.

Vilniuje spektaklis bus rodomas dar vasario 7 ir kovo 6 d., diriguojant Vytautui Lukočiui, bei balandžio 25 d.

Beata Baublinskienė
2015 01 09

Naujienlaiškio prenumerata

Loading