Pradžia
en

Joninių išvakarėse LNOBT scenoje – vasaros divertismentas su miuziklu „Kandidas“

Ilgiausią metų dieną, birželio 21-ąją, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia į „Vasaros divertismentą“ – visi neabejingi miuziklui galės linksmai pavakaroti su Leonardo Bernsteino „Kandidu“. Tai paskutinis šio sezono teatro renginys, tačiau jo metu žiūrovai turės galimybę ne tik išgirsti populiarųjį Brodvėjaus miuziklą, bet ir viena akimi žvilgtelėti į naująjį rudens-žiemos sezoną! Staigmenos garantuotos!

 

Pasitinkant trumpiausią metų naktį (kuri yra ne per Jonines, o būtent biželio 21-ąją) renginys prasidės gerokai vėliau nei įprasta teatre – 20 val. Sezono pabaigai pasirinktas ypatingas LNOBT repertuaro akcentas – vienas populiariausių Brodvėjaus miuziklų, L. Bernsteino „Kandidas“. Kovo pradžioje teatro scenoje dukart atliktas kūrinys tapo šio spalvingo miuziklo, sukurto dar 1956 m., premjera Lietuvoje. Mūsų krašte visas šis veikalas iki tol niekada nebuvo rodytas. Koncertinės „Kandido“ premjeros sulaukė didelio publikos susidomėjimo, o trečiasis kūrinio atlikimas Lietuvoje taps šventiniu LNOBT sezono pabaigos akcentu.

 

Kompozitorius „Kandidą“ pavadino operete, tačiau mūsų europietiškoms ausims svinguojanti L. Bernsteino muzika yra neatsiejama nuo amerikietiškojo miuziklo stiliaus, nors ir su europietiškosios operos prieskoniais. Ko verta vien vokaline akrobatika pasižyminti pagrindinės veikėjos Kunigundos arija (atl. Joana Gedmintaitė)!

Kūrinį parengė ir diriguos maestro Martynas Staškus, dainuos Edmundas Seilius, J. Gedmintaitė, Vytautas Juozapaitis, Laima Jonutytė, Regina Šilinskaitė, Audrius Rubežius, Arūnas Malikėnas, Egidijus Dauskurdis, Rafailas Karpis, Liudas Norvaišas, LNOBT choras (meno vadovas Česlovas Radžiūnas). Atliekant kūrinį dalyvaus aktorius Vytautas Rumšas, jis įkūnys Autoriaus balsą (t. y., įgarsins Voltero mintis, mat pagal jo satyrinę novelę „Kandidas, arba optimizmas“ ir buvo rašytas L. Bernsteino miuziklas).

 

Pertraukos metu kelių netikėtų meninių štrichų pagalba žiūrovai Raudonojoje fojė bus supažindinti su svarbiausiais ateinančio sezono įvykiais: vasaros divertismente dalyvaus operos solistė Sandra Janušaitė, baleto solistai Rūta Juodzevičiūtė ir Genadijus Žukovskis, pianistė Audronė Juozauskaitė. Žiūrovų laukia malonios staigmenos, o tiems, kam likimas tądien bus itin palankus – net dovanos!

 

Vis dėlto didžiausia dovana melomanui – išgirsti įdomų kūrinį. Jei dar nesate girdėję lietuviškojo „Kandido“, būtinai ateikite, juk atliekama autorinė L. Bernsteino koncertinė miuziklo versiją, kurią jis pats dirigavo 1989 m. Londono „Barbican“ salėje. O kad renginys būtų išties spalvingas ir šventiškas, pasirūpino režisierius Gediminas Šeduikis (beje, vienos iš kito sezono premjerų kūrėjas), dailininkas Kristijonas Siparis ir šviesų dailininkas Levas Kleinas.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading