success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Jaunieji “Penkių Merės stebuklų” solistai pamokas ruošia repeticijose

Kol bendraamžiai ilsėjosi po įtemptos pamokų savaitės ir ramiai šventė savaitgalį su tėveliais, Vilniaus S.Stanevičiaus progimnazijos penktokai Ugnė Skairytė ir Gabrielius Valentinovičius šeštadienį nuo ankstyvo ryto leido Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. 

Abu jie kartu su kitais LNOBT Vaikų operos studijos nariais iš pradžių rengėsi kamerinės operos „Zuikis Puikis“ vaidinimams, o tuomet dainavo dviejuose iš eilės šios operos spektakliuose.
Ir netgi pavakarę, antrajam „Zuikiui Puikiui“ pasibaigus, Ugnė ir Gabrielius neskubėjo džiaugtis šeštadieniu: vakare jų, kaip ir suaugusių solistų bei choristų, laukė kitos šiame teatre rengiamos operos „Penki Merės stebuklai“ sceninė repeticija. Ji užtruko iki pusės dešimtos vakaro, taigi savo namus pasiekusiems „zuikučiams“ beliko šokti tiesiai į lovas.
Būtent U.Skairytė ir G.Valentinovičius žada dainuoti Elės ir Simo – Benų šeimos vaikų, kurių auklėjimo „Penkiuose Merės stebukluose“ imasi neprilygstamoji auklė Merė – partijas premjeriniame kovo 4-osios vakaro spektaklyje. Paskutinėmis savaitėmis prieš premjerą penktokai kartais turi dalyvauti ir rytinėse būsimo spektaklio repeticijose, todėl mokykloje vieną kitą pamoką tenka praleisti.
„Bet jie šaunuoliai: matau, kaip radę laisvą pusvalandį čia pat, teatre, atsiverčia vadovėlius ir sąsiuvinius, - giria savo auklėtinius LNOBT Vaikų operos studijos vadovė Samanta Bielskytė. - Stengiamės, kad mokinukai nuo savo klasės draugų smarkiai neatsiliktų, todėl „Penkiems Merės stebuklams“ rengiame net keturias jaunųjų solistų poras, kurios pakaitomis dalyvauja repeticijose“.
Ir Ugnė, ir Gabrielius Vaikų operos studijoje anaiptol ne naujokai: lanko ją jau ketverius penkerius metus. Jie yra vaidinę ne tik Kamerinėje salėje rodomoje operoje „Zuikis Puikis“, bet ir didžiosios scenos pastatymuose, tokiuose kaip operos „Karmen“ ir „Bohema“.
Jaunieji artistai sako, kad išeiti į paties didžiausio Lietuvoje teatro sceną nebaisu, nes vaidindami žiūrovų salės jie nemato: tiesiog stengiasi kuo geriau padainuoti ir suvaidinti. O „Penki Merės stebuklai“ ypatingi tuo, kad šioje operoje vaikams teks dar ir raiškiai, įtikinamai ir kompozitorės Ramintos Šerkšnytės partitūroje tiksliai nurodytu ritmu kalbėti. Profesionalūs solistai žino, kaip tai nelengva.
„Mokytis būsimosios premjeros partijas su vaikais pradėjome nuo lapkričio. Įtemptai ruošėmės du mėnesius, kad prasidėjus bendroms repeticijoms, režisierius ir dirigentai mūsų solistams jau nebeturėtų didelių priekaištų“, - neslepia studijos vadovė S.Bielskytė.
Nuo 2007 m. veikiančią LNOBT Vaikų operos studiją šiuo metu lanko apie 70 jaunųjų dainininkų. Trokštantys vaidinti vaikai į studiją priimami nuo šešerių metų amžiaus. Naujų studijos narių registracija prasidės gegužės mėnesį.
Kituose „Penkių Merės stebuklų“ spektakliuose Elę taip pat vaidins Jonė Liandzbergytė, Adrija Matutytė ir Etelė Naureckaitė, Simą - Dilius Kerulis, Arnas Ramanauskas ir Elvinas Švilpa. Jų neturinčius laiko tėvus vaidins Joana Gedmintaitė, Aistė Pilibavičiūtė, Liudas Mikalauskas ir Šarūnas Šapalas, auklės Merės vaidmuo patikėtas Jomantei Šležaitei ir Eglei Šidlauskaitei. Pastatymo muzikinis vadovas ir dirigentas – Julius Geniušas, naują lietuvišką operą vaikams režisuoja Kęstutis Jakštas.

Martyno Aleksos nuotraukoje - Merė (Eglė Šidlauskaitė) su jaunaisiais spektaklio solistais. 

 

Naujienlaiškio prenumerata

Loading