Pradžia
en

Gruzinų tenoras nesutiko scenoje vairuoti motociklo

Ketvirtadienį vyksiančiame Richardo Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ spektaklyje Eriko partiją pirmą kartą atliks Vokietijoje gyvenantis gruzinų tenoras Zurabas Zurabishvilis. Tai bus solisto debiutas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje. 

„Tėvai prisimena, kad ketverių metukų paklaustas, kuo norėčiau tapti, nedvejodamas atšoviau: „Būsiu tenoras“. Nors šeimoje nebuvo profesionalių muzikų, tačiau savo namuose Tbilisyje turėjome patefoną ir turtingą itališkos muzikos plokštelių kolekciją. Taigi užaugau klausydamasis italų tenorų įrašų“, - pasakoja Z.Zurabishvilis.
Svečias pripažįsta, kad treji fizikos studijų metai jaunystėje tebuvo galimybė išvengiant privalomos karinės tarnybos toliau privačiose pamokose lavinti savo vokalinį meistriškumą. Atkakliai dirbdamas, Z.Zurabishvilis savo tikslą pasiekė: įstojo studijuoti į „Mozarteum“ akademiją Zalcburge. Ją su pagyrimu baigęs 2002 m., pradėjo dirbti Vokietijos scenose: iš pradžių Augsburgo, vėliau Darmštato, o po to – ir Eseno miesto „Aalto“ teatre. Jame susipažino su jau porą dešimtmečių Esene gyvenančiu ir dirbančiu lietuviu Almu Švilpa, kuris „Skrajojančiame olande“ Vilniuje atliks pagrindinę Olando partiją.
„Kartu su Almu esame dainavę Giuseppe‘s Verdi operose „Plėšikai“ ir „Luiza Miler“, Giacomo Puccini operose „Toska“ ir „Bohema“, taip pat Jacques‘o Offenbacho „Hofmano pasakų“ pastatyme. Tačiau „Skrajojančiame olande“ susitiksime pirmą kartą, nes Eseno „Aalto“ teatre R.Wagnerio operose man dainuoti neteko“, - prisipažįsta Z.Zurabishvilis.
LNOBT repertuare esantis režisierės Francescos Zambello pastatymas – jau šeštoji „Skrajojančio olando“ versija pačiam gruzinų tenorui. Jis pasakoja, kad viename iš Vokietijos teatrų neapsieita be konflikto, kai režisierius panoro, kad Eriko partijos atlikėjas po sceną važinėtų motociklu. Tada Z.Zurabishvilis jam pareiškė, kad niekada nebuvo baikeris ir nenorėtų su visu „geležiniu žirgu“ tėkštis į orkestro ložę scenos apačioje.
Tenoro repertuare – taip pat ir pagrindinis vaidmuo kitoje R.Wagnerio operoje „Lohengrinas“. Ir nors dažnai teigiama, kad vokiečiai itin priekabiai vertina savo muzikinio genijaus kūrinių pastatymuose dainuojančius užsieniečius, Z.Zurabishvilis tvirtina, kad pasisekimo R.Wagnerio operose Vokietijoje dažniau susilaukia būtent kitataučiai dainininkai.
Eseno „Aalto“ teatrą solistas prieš ketverius metus paliko supratęs, kad gauna pakankamai įdomių pasiūlymų iš viso pasaulio. Z.Zurabishvilio pasirodymai šiuo metu laukiami ne tik Europos, bet ir Tokijo, Sidnėjaus, Taipėjaus operos teatruose.
„Skrajojančiame olande“ ketvirtadienį kartu su svečiais A.Švilpa ir Z.Zurabishviliu dainuos Sandra Janušaitė, Egidijus Dauskurdis, Laima Jonutytė ir Rafailas Karpis. Diriguos LNOBT muzikos vadovas Robertas Šervenikas.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading