Pradžia
en

Gewandhaus orkestro koncertų maršrute Vilnius – tarp Helsinkio, Zalcburgo ir Londono

 

Vienu svarbiausių Lietuvos muzikos scenos įvykiu žadantis tapti Leipcigo Gewandhaus orkestro koncertas rugpjūčio 28 d. Vilniuje yra trečiasis žymaus kolektyvo renginys po vasaros atostogų. Keletą dienų prieš pasirodymą Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje Riccardo Chailly diriguojamas Gewandhaus orkestras koncertuos Helsinkyje, o kitą rytą jau vyks į Zalcburgo festivalį, kur, kaip ir Vilniuje, atliks didingą Gustavo Mahlerio Šeštąją simfoniją a-moll.

Po Zalcburgo numatyti du koncertai Londono Karališkojoje Alberto salėje (rugsėjo 1-2 d.), rugsėjo 5 d. – koncertas Grafenego pilyje, Austrijoje, vykstančiame prestižiniame muzikos festivalyje, o iš jo R. Chailly vadovaujamas orkestras grįš namo, į Leipcigą, kad rugsėjo 7-ąją atidarytų 232-ąjį Gewandhaus salės koncertų sezoną ir tuo pačiu – savo pirmajam garsiam dirigentui Felixui Mendelssohnui skirtą festivalį („Mendelssohn-Festtage 2012“).


Įdomu, kad kaip tik šiuo metu vyksta autoritetingo muzikos žurnalo „Gramophon“ paskelbti „Klasikinės muzikos apdovanojimų“ rinkimai: „Menų atlikėjo 2012“ orkestro kategorijoje pirmiausia minimas Riccardo Chailly diriguojamo Gewandhaus orkestro atliekamų L. van Beethoveno simfonijų įrašas. Balsavimas vyks iki rugpjūčio 27 d.

Apie R. Chailly dirigavimą garsi mūsų pianistė Mūza Rubackytė sako: „Riccardo Chailly teko Vakaruose girdėti ne vieną kartą – nepaprasto gyvumo, nepaprastos energijos dirigentas, kuris klausytojams pateikia „gyvą“ muziką.“ O paklausta apie garsųjį orkestrą, greta jo turtingos istorijos („Jo istorija yra absoliučiai fantastiška: orkestras gimė 18 amžiaus vidury, tai buvo pirmasis laisvas, nepriklausęs jokiam dvarui ar kunigaikščiui, orkestras“) pažymi jo skambesį: „Net ir sovietiniais laikais (nes Leipcigas priklausė Rytų Vokietijai) šis orkestras neprarado savo autentiško skambesio, kuris šiandien jį išskiria ir iš Vakarų orkestrų. Vakarietiškų orkestrų skambesys yra savotiškai niveliuotas, suvienodintas, tad „Gewandhauso“ orkestro nepanašumas į juos suteikia jam unikalumo, šis koletyvas turi savo balsą vakarietiškų orkestrų apsupty. Tikiuosi, kad publika nepaprastai džiaugsis šio orkestro pasirodymu pas mus, Lietuvoje – tai didžiulis džiaugsmas, didžiulė dovana Lietuvos publikai“.

Džiugi žinia melomanams – dar liko 100 bilietų į Gewandhaus orkestro koncertą ir dar 5 dienos iki renginio!

Koncerto rengėjai: Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, „Vilniaus festivaliai“, Vilniaus miesto savivaldybė. 


Akimirkos iš Gewandhaus orkestro gastrolių: 

 http://www.youtube.com/watch?v=qG-R72wshXU

Naujienlaiškio prenumerata

Loading