Pradžia
en

G. Kėvišas paskirtas Slovėnijos garbės konsulu Lietuvoje

Sausio 28 d. vakare Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įvyko iškilminga ceremonija, kurios metu teatro generalinis direktorius Gintautas Kėvišas pasveikintas tapus Slovėnijos Respublikos garbės konsulu Lietuvoje. Ceremonijoje dalyvavo jo Ekscelencija Slovėnijos Respublikos ambasadorius Lietuvai p. Robert Krmelj, Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų viceministras Nerijus Germanas, Slovėnijos Respublikos Kultūros ministerijos valstybės sekretorė Damjana Pečnik, kiti svarbūs asmenys, svečiai iš Lietuvos ir užsienio. Šiandien taip pat buvo atidarytas Slovėnijos garbės konsulatas Vilniuje.

Lietuvą ir Slovėniją sieja draugiški santykiai, Slovėnijos ambasadorius Lietuvai p. Robert Krmelj paminėjo, kad Lietuva buvo antroji valstybė, pripažinusi Slovėnijos nepriklausomybę. Abi šalys tais pačiais metais tapo NATO ir ES narėmis.

Slovėnijos Respublikos ambasadorius reziduoja Varšuvoje. Lietuvoje Slovėnijos garbės konsulatas įsteigtas plėtoti ekonominius, kultūrinius, mokslinius ir švietimo santykius, skatinti dviejų valstybių bendradarbiavimą.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading