success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Festivalis „LNOBT Open“ užsiminė apie kitais metais laukiamą premjerą

Festivalis „LNOBT Open“ užsiminė apie kitais metais laukiamą premjerą

Liepos 6-osios vakarą antrasis tarptautinis festivalis „LNOBT Open“ atsisveikino su publika koncertiniu Amilcare's Ponchielli operos „Lietuviai“ atlikimu. Planuojama, jog kitąmet, Vilniui švenčiant 700 metų sukaktį, Valdovų rūmų kieme žiūrovai išvys jau pilną, visas scenines priemones didingam meniniam įspūdžiui sukurti pasitelksiantį Valstybės dienos minėjimo tradicija tapusios operos pastatymą.

„Lietuvių“ partijas scenoje atliko solistai Sandra Janušaitė (Aldona), Vytautas Juozapaitis (Arnoldas), Arūnas Malikėnas (Vitoldas), Liudas Norvaišas (Albanis) ir Mickaelis Spadaccini (Valteris/Konradas).

Italų kompozitoriaus A. Ponchielli kūrinio, parašyto pagal Adomo Mickevičiaus poemą „Konradas Valenrodas“, pasaulinė premjera 1874 m. įvyko garsiajame Milano „La Scala“ teatre. Opera, pasakojanti apie lietuvių didvyriškumą karų su kryžiuočiais laikais, sulaukė nepaprasto pasisekimo: Italija tuo metu dar buvo okupuota Austrijos, tad italai šį kūrinį suprato kaip ženklą kovoti už savo laisvę ir nepriklausomybę. Taip „Lietuviai“ netikėtai tapo laisvės kovų simboliu italams.

Simboliška, kad šįmet šią operą Valdovų rūmų Didžiajame kieme dirigavo Ukrainos nacionalinės operos vyriausiasis dirigentas Mykola Diadiura. Jam tai buvo pirmoji sceninė pažintis su „Lietuviais“, tačiau ukrainiečių maestro tikino italų kompozitoriaus muzikoje aiškiai girdintis lietuviškas intonacijas.

„Labiausiai mane nustebino, kad A. Ponchielli, nors ir neturėdamas ryšių su Lietuva, kažkokiu paslaptingu būdu sugebėjo savo operoje perteikti lietuvišką charakterį. Šiame kūrinyje, ypač pirmajame jo chore, girdžiu intonacijų, kurios būdingesnės lietuviams, o ne italams. Lietuvą ir kitas Baltijos šalis su Ukraina, mano manymu, sieja ypatingas dėmesys chorinei kultūrai. Didžiuojuosi man suteikta garbe, nes matau, kaip reikšmingai Lietuva palaiko Ukrainą. Nuostabu, kad tokioje mažoje šalyje gyvena tokios didelės dvasios žmonės“, – kalbėjo ukrainiečių dirigentas M. Diadiura.

„Matau čia daug prasmingų sąsajų: itališka opera apie lietuvių didvyriškumą, dainuojama lietuviškai, diriguojama ukrainiečio, sukurta pagal Adomo Mickevičiaus, kurio kūryba kultūriškai vienija visą LDK arealą, poemą. Esu įsitikinęs, kad kitąmet tai bus nebe koncertinis, o sceninis pastatymas, praturtinsiantis mūsų festivalį, – teigia „LNOBT Open“ rengiančio Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading