success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Festivalio „LNOBT Open” rengėjams naktys atrodė per trumpos

Festivalio „LNOBT Open” rengėjams naktys atrodė per trumpos

Penktadienio vakarą Giacomo Puccini operos „Bohema” spektakliu debiutavo pirmą kartą Valdovų rūmų Didžiajame kieme rengiamas festivalis „LNOBT Open”. Publika vėl galėjo gėrėtis prieš 15 metų Kongresų rūmų scenoje pirmą kartą parodytu režisierės Dalios Ibelhauptaitės pastatymu.

„Man atrodo stebuklas, kad šis pastatymas išsilaikė 15 metų. Jis pasaulinei operos scenai jau atvėrė tokias žvaigždes, kaip Asmik Grigorian, Edgaras Montvidas, Laimonas Pautienius, Sandra Janušaitė, Joana Gedmintaitė, Dainius Stumbras, Egidijus Dauskurdis. Šie žmonės anuomet atidavė savo sielą, pasakodami „Bohemos” istoriją apie jaunus studentus Paryžiuje.

Prieš 15 metų aš pati daug kalbėjau apie tai, kad spektakliai gimsta ir miršta, juos turi keisti nauji pastatymai. Tačiau ši „Bohema” peraugo mane ir pakeitė mano įsitikinimus įrodydama, kad kai kurie dalykai scenoje gali būti ilgalaikiai. Noriu tikėti, kad atėjęs į LNOBT repertuarą šis spektaklis į tarptautines aukštumas išves naują lietuvių solistų kartą”, – kalba režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Pirmąjį festivalio „LNOBT Open” vakarą pagrindinius vaidmenis „Bohemoje” atliko Aistė Pilibavičiūtė (Mimi), Monika Pleškytė (Miuzetė), Merūnas Vitulskis (Rudolfas), Steponas Zonys (Marčelas), Arminas Skirvainis (Šonaras), Kšištofas Bondarenko (Kolinas). Prie dirigento pulto stovėjo tas pats žmogus, kaip ir premjeroje prieš 15 metų – maestro Gintaras Rinkevičius.

Tam, kad Valdovų rūmų kieme atgimtų legendinis spektaklis, festivalio organizatoriai pasirūpino 22 metrų pločio scena, kurioje nesunkiai tilpo visos „Bohemos” dekoracijos.  LNOBT pastatymų, renginių ir gastrolių organizavimo skyriaus vadovas Artūras Alenskas pasakoja, kad ši scena pradėjo kilti

birželio 20-osios vakarą, birželio 22-ąją pastatytos „Bohemos” dekoracijos, ir tos pačios dienos vakarą artistai jau rinkosi į pirmąją repeticiją Valdovų rūmų kieme. Po repeticijų dalis komandos kartu su atnaujintos „Bohemos” režisieriumi Gediminu Šeduikiu triūsdavo kieme iki pat aušros – juk spektakliai žiūrovams rodomi sutemus, todėl kai kuriuos apšvietimo niuansus buvo įmanoma suderinti tik naktimis. O naktys per Jonines tokios trumpos…

„Esame dėkingi festivalio partneriui – Nacionaliniam muziejui LDK valdovų rūmams už tai, kad leido mums dirbti savo teritorijoje net ir naktimis. Ypatingas dėmesys festivalyje skiriamas ir garso kokybei: LNOBT simfoninis orkestras buvo įkurdintas atskiroje, akustinėje palapinėje su medinėmis grindimis. Vien joje išdėstyta daugiau kaip 60 mikrofonų. Savo mikrofonus turi ir solistai, ir choristai. Jie į Valdovų rūmus pradeda rinktis jau 18 valandą, t. y. likus trims su puse valandos iki spektaklio pradžios. Pirmiausiai artistai turi apsivilkti jiems parengtus scenos kostiumus, tuomet, dar prieš grimą, jiems kabinami mikrofonai, kuriuos prilaikančios juostelės ant grimo tiesiog nebeliptų. Tuomet grimo komanda atlieka savo darbą ir padaro taip, kad tie mikrofonai taptų kuo mažiau pastebimi žiūrovams. O tada solistai ir choristai kviečiami į sceną mikrofonų patikrinimui”, – pasakoja publikai nematomą pasirengimo „Bohemos” spektakliams „virtuvę” A. Alenskas. 

Audringiems orams buvo ruoštasi iš anksto, todėl scena įrengta taip, kad atlaikytų visas gamtos stichijas. Jos konstrukcijos „inkaruotos” gelžbetoniniais blokais, kad jokie škvalai nepajėgtų jų išjudinti. Visi vaizdo monitoriai, kurių spektaklyje naudojama tikrai nemažai, padengti specialiais, nuo drėgmės saugančiais skydais.

„Dirigentui spektaklio metu nereikia gręžiotis į scenos palapinę – prie savo pulto jis turi monitorių, gyvai transliuojantį scenos vaizdą. Savo ruožtu patį dirigentą stebi vaizdo kamera, kiekvieną jo mostą perduodanti į atlikėjams tiek scenoje, tiek užkulisiuose matomus monitorius”, – atskleidžia A. Alenskas.

Pati gausiausia orkestro sudėtis festivalyje „LNOBT Open” gros baleto vakaro spektakliuose liepos 1, 2 ir 3 dienomis: tai būtina galingam  Maurice’o Ravelio „Bolero” skambesiui. Baleto artistai „Pachitos” ir „Bolero” spektakliuose šiame festivalyje pirmą kartą išmėgins neseniai LNOBT įsigytą mobilią baleto grindų dangą, kuri ateityje teatrui leis saugiai organizuoti šokio pasirodymus bet kurioje scenos aikštelėje.

Na, o liepos 6 d. 21 val., prieš prasidedant Amilcare’s Ponchielli operos „Lietuviai” koncertiniam atlikimui, festivalio „LNOBT open” publika turės unikalią galimybę giedoti Lietuvos himną kartu su profesionaliu teatro choru, grojant G. Rinkevičiaus diriguojamam LNOBT simfoniniam orkestrui.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading