Pradžia
en

Élisabeth Maurin perteikia savo patirtį Lietuvos šokėjams

LNOBT svečiuojasi viešnia iš Paryžiaus nacionalinės operos – baleto pedagogė Élisabeth Maurin. Tai jau trečiasis buvusios prancūzų primabalerinos savaitės trukmės darbo vizitas Vilniuje. 

Baleto pasaulyje kviestinių pedagogų viešnagės teatrų repeticijų salėse – įprastas dalykas. Kuo daugiau tokių svečių – tuo mažiau rutinos sunkioje baleto artistų kasdienybėje, tuo daugiau galimybių atsiskleisti ir būti pastebėtam kiekvienam trupės šokėjui.
Šią savaitę meistriškumo pamokas LNOBT baleto artistams vedė garsi prancūzų pedagogė Élisabeth Maurin. Jau trečiąjį buvusios primabalerinos vizitą Vilniuje remia Prancūzijos ambasada Lietuvoje.
„Šįkart É.Maurin ne tik vadovavo šokėjų rytinei mankštai, bet ir individualiai repetavo su dviem LNOBT primabalerinomis – Kristina Gudžiūnaite ir Olesia Šaitanova. Jos ruošiasi vasarį numatytoms trupės gastrolėms Pekino NCPA centre su Piotro Čaikovskio baletu „Miegančioji gražuolė“, taip pat rengia solines partijas trupės pavasario premjerai – Adolphe‘o Adamo baletui „Korsaras“, - pasakoja LNOBT baleto direktorė Rūta Butvilienė.
2017 m. pavasarį LNOBT baleto solistai K.Gudžiūnaitė ir Genadij Žukovskij patys buvo išvykę tobulintis į Paryžiaus nacionalinę operą ir turėjo galimybę dalyvauti É.Maurin vadovaujamose prancūzų trupės repeticijose.
É.Maurin yra Paryžiaus nacionalinės operos baleto trupės ir Nantero šokio rezidencijos pedagogė. Pati baigusi Paryžiaus nacionalinės operos baleto mokyklą, nuo šešiolikos metų šoko reprezentacinėje Prancūzijos trupėje. Per 24-erius metus trukusią scenos karjerą balerina dalyvavo Rudolfo Noureevo, Serge’o Lifaro, Michelio Fokine’o, George’o Balanchine’o, Jérôme’o Robbinso, Maurice’o Béjart, Roland’o Petit, Johno Neumeierio, Kennetho MacMillano, Pierre’o Lacotte’o, Angelin Preljocaj ir kitų žymių choreografų pastatymuose.
Įdomu, jog savo karjeros pradžioje 1984 m. É.Maurin laimėjo Aukso medalį tarptautiniame šokėjų konkurse Osakoje, kur jos dueto partneris buvo tuometinis Paryžiaus nacionalinės operos baleto trupės šokėjas, o dabar – Vienos valstybinio baleto trupės vadovas Manuel Legris. Būtent jis yra šiuo metu premjerai LNOBT rengiamo „Korsaro“ choreografas.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading