success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Eduardas Kaniava jubiliejų LNOBT scenoje švęs su mylimiausiais – mokiniais ir žmona Barbora

Spalio 6 d. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje jubiliejų švęs legendinis Lietuvos operos solistas Eduardas Kaniava. Į savo 75-mečio koncertą maestro gerbėjus kviečia drauge su buvusiais ir esamais mokiniais, tarp kurių – Deividas Norvilas ir projekte „Triumfo arka“ išgarsėjęs Mindaugas Rojus. Skambės populiarios operų, operečių ir miuziklų arijos, neapolietiškos dainos. Nacionalinio operos ir baleto teatro orkestrui diriguos Martynas Staškus, koncertą ves E. Kaniavos gyvenimo draugė, aktorė Barbora Abramavičiūtė-Kaniavienė.

Savo gimtadienį Eduardas Kaniava šventė liepos pirmąją. Tačiau viešai gyvenimo sukaktį maestro norėjo pažymėti scenoje, kurioje dainininkas praleido didžiumą savo profesinio gyvenimo. Gimęs Klaipėdoje 1937 m., į Operos ir baleto teatrą Eduardas Kaniava atėjo būdamas vos 21-erių – 1958 m., nors tuometinę Konservatoriją baigė 1960-aisiais. Per keletą dešimtmečių scenoje solistas sukūrė bene visus pagrindinius baritono vaidmenis – dainavo Figarą „Sevilijos kirpėjuje“, Eskamilją „Karmen“, Žermoną „Traviatoje“, Jagą „Otele“, Markizą Pozą „Don Karle“, Oneginą, Jeleckį „Pikų damoje“, Aleką, Porgį „Porgyje ir Besėje“ ir kt. O vieną pagrindinių baritono repertuaro vaidmenų, Rigoletą, maestro E. Kaniava atliko ir naujame šios G. Verdi operos pastatyme prieš keletą metų.
Eduardas Kaniava – tai ir nepamirštamas Ūdrys V. Klovos operoje „Pilėnai“, Liščinskis A. Račiūno operoje „Saulės miestas“, Marius V. Laurušo operoje „Paklydę paukščiai“, Mackevičius J. Juzeliūno operoje „Sukilėliai“. Solistas parengė daug koncertinių programų, gastroliavo daugiau nei 70 pasaulio šalių.

Turtinga yra E. Kaniavos pedagoginė patirtis. Anuometinėje Valstybinėje konservatorijoje (dabar – Muzikos ir teatro akademija) E. Kaniava pradėjo dėstyti 1979 m., 1988 m. tapo jos profesoriumi. 1993–1994 m. dėstė Venesuelos dainavimo akademijoje, o šiuo metu yra Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Dainavimo katedros dėstytojas bei Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Meno tarybos pirmininkas ir teatro pedagogas. Tad koncerte Vilniuje rugsėjo 6 d. scenoje matysime ir jo auklėtines  Rūtą Venckutę ir Loretą Ramelienę.

Solistas yra pelnęs įvairių apdovanojimų. 1964 m. jam buvo suteiktas respublikos nusipelniusio artisto vardas, 1974 m. – liaudies artistos vardas, o 1979 m. E. Kaniava pelnė prestižinį anuo metu TSRS liaudies artisto vardą. 1992 m. Tarptautiniame biografijos centre Kembridže (JAV) E. Kaniava išrinktas Metų žmogumi. 1997 m. Lietuvos operos bičiulių draugijos apdovanotas „Kipro“ statulėle, yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiaus kavalierius.

Vasarą gimtadienio proga Eduardą Kaniavą pasveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė.Naujienlaiškio prenumerata

Loading