Pradžia
en

Dirigentas Karelis Markas Chichonas pasirinko darbą Gran Kanarijos saloje

Kartu su žmona operos primadona Elīna Garanča į Vilnių pirmadienį, birželio 5-ąją, atvykstantis dirigentas Karelis Markas Chichonas neseniai ryžosi ryškiems karjeros pokyčiams. 

Protestuodamas prieš Vokietijos vyriausybės skelbiamus dotacijų apkarpymus šalies kultūros įstaigoms, dėl kurių ateityje gali nukentėti orkestro Deutsche Radio Philharmonie biudžetas, K.M.Chichonas gegužės pradžioje nutraukė po trijų mėnesių turėjusį pasibaigti kontraktą ir atsistatydino iš šio orkestro vyriausiojo dirigento pareigų.
Deutsche Radio Philharmonie britas vadovavo nuo 2011 m. Darbą šiame orkestre jis pradėjo netrukus po to, kai taupymo sumetimais po Deutsche Radio Philharmonie vėliava buvo apjungti dviejų anksčiau savarankiškai veikusių radijo stočių orkestrai.
„Atsistatydinu solidarizuodamasis su protestuojančiais Deutsche Radio Philharmonie muzikantais, kuriems nuo 2011 m. turėjau garbės tarnauti kaip orkestro vyriausiasis dirigentas. Kultūra ir ypatingai muzika yra kiekvienos tautos tapatybės dalis, todėl negalime leisti nykti simfoniniams orkestrams“, - pasitraukdamas viešai pareiškė K.M.Chichonas, kurį nuo kito sezono pradžios poste žada pakeisti su Deutsche Radio Philharmonie ketverių metų kontraktą pasirašęs suomių dirigentas Pietaris Inkinenas.
Tačiau K.M.Chichonas taipogi neliko be darbo: jau po kelių savaičių buvo pranešta, kad jis tampa Gran Kanarijos filharmonijos orkestro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu. Pasirašytas kontraktas galios trejus su puse metų. Prisistatydamas Las Palmo publikai K.M.Chichonas kalbėjo, kad tai „puikus, didelį potencialą turintis orkestras, kuriam reikalingas lyderis“.
K.M.Chichonas gimė Londone 1971-aisiais. Jo šeima kilusi iš Gibraltaro. Londono Karališkąją muzikos akademiją baigęs dirigentas profesinės patirties sėmėsi dirbdamas tokių batutos meistrų, kaip Giuseppe Sinopolis ir Valerijus Gergijevas, asistentu.
2006-2010 m. jis buvo Vienos koncertų salėje kasmet rengiamo šventinių koncertų ciklo Kalėdos Vienoje muzikos vadovas ir šių koncertų televizijos transliacijų dėka tapo žinomas milijonams muzikos gerbėjų.
2009-2012 m. K.M.Chichonas dirbo Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro vyriausiuoju dirigentu ir meno vadovu. Rygoje pagarsėjo kaip reiklus, netgi radikalus lyderis, inicijavęs orkestre nemažai permainų.
K.M.Chichonas yra dirigavęs spektakliams Niujorko Metropolitan Opera, Vienos valstybinėje operoje, Bavarijos valstybinėje operoje Miunchene, Romos operos teatre, Bolonijos Teatro Comunale, Madrido Teatro Real, Barselonos Gran Teatre del Liceu ir kitose žymiose scenose.
Jo batutai koncertuose pakluso Karališkasis Concertgebouw, Londono simfoninis orkestras, Anglijos kamerinis orkestras, Wiener Symphoniker, Tokijo NHK simfoninis orkestras ir kiti žymiausi muzikos kolektyvai.
E.Garančos gala koncerte Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre birželio 5 d. K.M.Chichonas diriguos Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui (meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas).

Naujienlaiškio prenumerata

Loading