success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Choreografas Alexei Ratmansky: „Tai bus grakštus, švelnus ir elegantiškas baletas“

Choreografas Alexei Ratmansky: „Tai bus grakštus, švelnus ir elegantiškas baletas“

Jau šį savaitgalį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre nuskambės pirmieji „Arlekino milijonų“ spektakliai. Baleto pastatymo kūrėjai teigė atliekantys svarbią misiją – norintys dovanoti lietuviams bent lašelį gyvenimo džiaugsmo mainais už didžiulį palaikymą Ukrainai.

„Spektaklis, kurį čia statėme, alsuoja lengvumu, džiaugsmu ir harmonija. Tačiau parėję iš repeticijos, visuose ekranuose kasdien regime baisius vaizdus iš Ukrainos. Visa tai primena biblinę tragediją. Kita vertus, kiekvieną rytą atėję į LNOBT mes matome frontui pinamus dengiamuosius tinklus, matome teatre, kaip ir visame Vilniuje, iškabintas Ukrainos vėliavas. Ir mums norisi atsidėkoti jums už paramą tais gyvenimo džiaugsmo ir harmonijos mirksniais, kuriuos baletas „Arlekino milijonai“ gali pasiūlyti. Man atrodo, tai svarbi misija“, – kalbėjo iš Ukrainos kilęs choreografas Alexei Ratmansky.

Šį savo darbą svečias pavadino tyliu protesto manifestu prieš „baleto cirką“, kuriame svarbiausia, kiek aukštai virš galvos šokėjas gali iškelti koją arba kiek kartų sugeba apsisukti ore.

„Bet visi šie efektai, kuriuos dažnai matome šiuolaikiniuose pastatymuose, neturi jokio vidinio užtaiso.  Mano įsitikinimu, baletas vis dar gali būti grakštus, švelnus, elegantiškas – toks, koks jis ir buvo ankstesniais laikais. Mes jau baigiame pamiršti pantomimą balete, o juk ji šokėją augina kaip artistą. Tad „Arlekino milijonai“ tapo puikia profesine mokykla visai trupei“, – teigė A. Ratmansky.

LNOBT baleto meno vadovas Martynas Rimeikis akcentavo, kad šiame pastatyme dalyvaus trys dešimtys Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus auklėtinių, tad „Arlekino milijonai“ padės užaugti ir naujajai baleto kartai. Be to, Vilniuje vyks pirmoji Europoje choreografo A. Ratmanskio statytų „Arlekino milijonų“ premjera, mat anksčiau tokį spektaklį rodė tik Amerikos baleto teatras ir Australijos baletas.

„Riccardo Drigo buvo itin talentingas italų kompozitorius, nors mums ir nelabai gerai žinomas. Bet jis puikiai rašė šokiui, ir „Arlekino milijonų“ partitūra yra tiesiog nuostabi. O Vilnių aš tiesiog įsimylėjau. Prieš metus pirmą kartą atvykau čia su trijų mėnesių kūdikiu ant rankų, bet išėjus į senamiestį užliejo nuostabus gerumo ir saugumo jausmas. Vilnius tampa mano antraisiais namais. Man garbė, kad LNOBT šįkart man patikėjo diriguoti nebe atskirus spektaklius, o naują baleto pastatymą“, – teigė „Arlekino milijonų“ muzikos vadovė, ukrainiečių dirigentė Margaryta Grynyvetska.

Lietuvos sostinė patiko ir iš JAV atvykusiam spektaklio dekoracijų ir kostiumų dailininkui Robertui Perdziolai, kuris labai apgailestauja, kad kiti įsipareigojimai jam neleis savo akimis pamatyti premjeros Vilniuje. „Kurdamas „Arlekino milijonus“, Lietuvoje lankiausi pirmą kartą, taigi turėjau visokių abejonių. Bet LNOBT gamybinių dirbtuvių kolektyvas jas visas išsklaidė. Šiais laikais rankomis pieštos dekoracijos teatruose jau tampa tikru iššūkiu, o iššūkiai man patinka. Kitaip pristatyti spektaklį, paremtą 1900 m. sukurta ir užfiksuota Mariuso Petipa choreografija, tikriausiai būtų nesąžininga ir nedora“, – kalbėjo R. Perdziola.

„Arlekino milijonų“ premjeriniai spektakliai LNOBT scenoje bus pristatyti kovo 24, 25, 29, 30 ir 31 dienomis. Kadangi bilietų į juos gauti sunkiai bepavyks, kviečiame jau dabar įsigyti bilietus į šių metų gruodžio 13–16 dienomis numatytus „Arlekino milijonų“ spektaklius.

Naujienos

Kiti renginiai

Naujienlaiškio prenumerata

Loading