Pradžia
en

Čekų teatro gastrolėse – „Gulbių ežeras“ mirštančio Princo akimis

Čekų teatro gastrolėse – „Gulbių ežeras“ mirštančio Princo akimis

Lapkričio 16 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre gastroliuos Brno nacionalinis teatras iš Čekijos. Svečiai lietuviams atveža intriguojantį baleto spektaklį „Juoda ir balta“ – šiuolaikinę Piotro Čaikovskio „Gulbių ežero“ versiją.

Spektaklio choreografas Mário Radačovský, kaip ir daugelis jo kolegų, scenos karjerą pradėjo kaip baleto šokėjas. Jam teko bendradarbiauti su Slovakijos nacionalinio teatro baletu, Jiří Kylián Nyderlandų šokio teatru, Didžiuoju Kanados baletu ir kitomis trupėmis.

Būtent Monrealyje, Didžiojo Kanados baleto (Les Grands Ballets Canadiens) trupėje, M. Radačovský 2002 m. ir pradėjo reikštis kaip choreografas. Savo spektaklį  „Bolero“ (2006) choreografas pristatė kitoje Kanados trupėje „Jeune Ballet du Québec“, o spektaklius „Romeo ir Džuljeta“ (2011), „Juoda ir balta“ (2012) ir „Bethovenas“ (2015) – trupėje „Grand Rapids Ballet“ Mičigane, JAV.

Nuo 2013 m. sezono M. Radačovský yra Brno nacionalinio teatro baleto trupės meno vadovas. Choreografas gerai žinomas mūsų kaimynams latviams, nes 2014 m. Latvijos nacionalinio baleto trupėje pastatė spektaklį „Piano Concerto of Rihards Dubra“ pagal latvių kompozitoriaus R. Dubros muziką.

Lietuvių žiūrovams atvežamas spektaklis „Juoda ir balta“ 2012 m. sulaukė sensacingos šlovės JAV. Jame choreografas pagrindinį dėmesį skyrė ne Odetos ir Odilės personažams, kaip įprasta klasikinėje „Gulbių ežero“ versijoje, o Princui Zygfrydui. Šiame spektaklyje Princas išgyvena sudėtingą gyvenimo situaciją: gydosi vėžį ir todėl yra priverstas rinktis juodą arba baltą savo ateities scenarijų. Įkvėpimo jam teikia trapus, kone tobulas gulbės atvaizdas. Tačiau ar balta spalva išties tokia tyra ir nekalta? O gal ji – netgi pavojingesnė už juodą?  Paradoksalu, tačiau mirties artėjimą simbolizuojanti juoda spalva leidžia tiksliau suvokti savojo gyvenimo kelionę...

Choreografas M. Radačovský spektakliui „Juoda ir balta“ panaudojo visiems puikiai žinomą Piotro Čaikovskio „Gulbių ežero“ muziką. Pastatymo scenografiją sukūrė Marek Hollý, kostiumus – Patricia Barker, vaizdo projekcijas – Michael Auer.

Spektaklio „Juoda ir balta“ viešnagė Vilniuje – tai Brno nacionalinio teatro atsakymas į šią vasarą surengtas LNOBT baleto trupės gastroles tarptautiniame klasikinio ir šiuolaikinio baleto festivalyje „Dance Brno 2019“. Jame lietuviai čekams sėkmingai pristatė kompozitoriaus Mindaugo Urbaičio ir choreografo Martyno Rimeikio sukurtą šokio spektaklį „Procesas“.

Kiti renginiai

Naujienlaiškio prenumerata

Loading