success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Baritonas Modestas Sedlevičius siunčia linkėjimus iš Bavarijos Alpių

Rudenį LNOBT debiutuosiantis lietuvių baritonas, pirmojo tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso laureatas Modestas Sedlevičius šiuo metu gyvena Vokietijoje, kurortiniame Bad Endorfo miestelyje netoli pasienio su Austrija. Jis – viena iš čia rengiamo Imlingo vasaros festivalio žvaigždžių, dainuosiantis net trijose iš keturių festivalio šįmet pristatomų operų.

Imlingo vasaros festivalis vaizdingame Bavarijos gamtos kampelyje netoli Kimzės ežero rengiamas jau 22-ejus metus. Festivalio įkūrėjas ir vadovas yra šiame krašte gimęs ir užaugęs talentingas vokiečių operos solistas Ludwigas Baumannas, kuris po nelaimingo atsitikimo teatro repeticijoje, kai nuo scenos griuvo į orkestrinę ir pažeidė stuburą, buvo priverstas anksti baigti savo vokalinę karjerą. Jam padeda žmona dirigentė Cornelia von Kerssenbrock, kuri yra Imlingo festivalio muzikos vadovė.
„Šio festivalio salė įrengta buvusiame žirgyno manieže, kuriame – puiki akustika. Iš pastato prieigų atsiveriantis kerintis vaizdas į Bavarijos Alpes čia privilioja daugybę operos mylėtojų. Ypatinga ir šio festivalio atmosfera: po koncertų ar spektaklių žiūrovai paprastai neskuba skirstytis, bet lieka pabendrauti ir pasivaišinti šalia specialiai įrengtoje didelėje apvalioje palapinėje. Neretai prie jų prisijungia ir solistai, kurie, palaikydami šventišką nuotaiką, čia dažnai užtraukia ką nors iš populiaraus repertuaro“, – pasakoja lietuvių dainininkas.
Šįmet Imlingo festivalis rodo keturias operas, o M. Sedlevičiui tenka dainuoti trijose iš jų – Giacomo Puccini „Bohemoje“, Carlo Maria von Weberio „Laisvajame šaulyje“ ir Christopho Willibaldo von Glucko operoje „Orfėjas ir Euridikė“. Pastaroji į programą įtraukta kaip geriausių įvertinimų susilaukusi pernai Imlingo festivalyje pastatyta opera. Lietuvis joje, kaip ir prieš metus, atlieka pagrindinę Orfėjo partiją.
Artimiausia festivalio premjera – jau minėtas „Laisvasis šaulys“, kuriame M. Sedlevičiui patikėtas Otokaro vaidmuo. Baritonas teigia, kad tokį vaidmenį Vokietijoje gyvenančiam solistui savo repertuare turėti naudinga, mat vokiečio C. M. von Weberio parašytos operos iki šiol gerbiamos ir populiarios šios šalies teatruose. Bet kuriame iš jų pritrūkus etatinių solistų, kiti netoliese esantys gali tikėtis kvietimo dainuoti spektakliuose.
Šiek tiek anksčiau Imlingo festivalyje nuskambėjo G. Puccini „Bohemos“ premjera. Joje jaunasis lietuvių baritonas atliko Šonaro partiją. Šią vasarą „Bohema“ Imlingo festivalyje bus vaidinama dar keletą kartų.
Spalį, kai visi vasaros festivaliai jau taps istorija, M. Sedlevičiaus balsą išgirs ir LNOBT žiūrovai. Vilniuje kylanti operos žvaigždė, prieš keletą metų sėkmingai baigusi stažuotę Milano „La Scala“ teatre, atliks pagrindinę Figaro partiją Gioacchino Rossini operoje „Sevilijos kirpėjas“.
„Figarą man jau yra tekę dainuoti Miuncheno kamerinės operos teatre, tačiau tai buvo sutrumpinta „Sevilijos kirpėjo“ versija – be chorų, su pakeistais rečitatyvais. Pilname šios operos pastatyme dainuosiu pirmą kartą. Žinoma, nekantriai laukiu susitikimo su Lietuvos teatro žiūrovais, nes tėvynėje pasirodyti visada smagu“, – tvirtina M. Sedlevičius.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading