Pradžia
en

Balsai iš pelenų ir dulkių: LNOBT skambėjo V. Bartulio oratorija

Balsai iš pelenų ir dulkių: LNOBT skambėjo  V. Bartulio oratorija

Prie Seimo liepsnojant atminimo laužams, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kvietė pasiklausyti kompozitoriaus Vidmanto Bartulio oratorijos „Nelaimėlis Jobas“.

Tai kūrinys apie Dievo valios didybę ir žmogaus, dulkėse ir pelenuose laukiančio savo mirties valandos, menkumą. „Jobas tapo įkaitu ir nežino, ko iš jo norima, kita vertus, atsiskleidžia šio biblijos veikėjo, apskritai žmogaus gyvenimo trapumas, neturėjimas sau jokios valios. Ir galų gale paaiškėja, kad visa ko prasmė ir yra kančia. Tekstai žiaurūs, o muzika lyg ir graži,“ ­– teigia kompozitorius V. Bartulis.

Pagrindinę Jobo partiją oratorijoje „Nelaimėlis Jobas“ dainavo baritonas Arūnas Malikėnas. Kitos partijos atiteko operos solistams Egidijui Dauskurdžiui, Mindaugui Jankauskui, Rafailui Karpiui ir Dainiui Stumbrui. V. Bartulio kūrinį atmintiną sekmadienio vakarą atliko Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Roberto Šerveniko, taip pat Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro choras, vadovaujamas Česlovo Radžiūno.

Oratorijos „Nelaimėlis Jobas“ pasaulinė premjera įvyko 2003 m. birželio 9 d. Vilniaus festivalyje. Tais pačiais metais Kompozitorių sąjungos konkurse ji buvo įvertinta kaip geriausias orkestrinis kūrinys, o V. Bartulis išrinktas Metų kompozitoriumi.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading