success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Baleto trupei pamokas veda pasaulinio garso pedagogas Richardas D’Altonas

LNOBT Baleto trupė sulaukė svečio – baleto pedagogo Richardo D’Altono iš Hiustono (JAV), kuris ves klasikos šokio pamokas nuo sausio 29 d. iki vasario 10 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre R. d’Altonas vieši jau antrą kartą – 2012 m. gegužę Krzysztofo Pastoro kvietimu čia jis surengė tris dienas trukusius baleto meistriškumo kursus.
Iš Korko (Airija) kilęs Richardas d’Altonas yra baigęs Kubos nacionalinę baleto mokyklą – čia jis įgyjo šokėjo ir šokio pedagogo kvalifikacijas. 1998 ir 1999 m. Havanoje (Kuba) vykusių konkursų metu menininkas pelnė bronzos ir sidabro medalius. 2000 m. prima ballerina assoluta Alicijos Alonso kvietimu R. d’Altonas prisijungė prie Kubos nacionalinio baleto trupės, vėliau visame pasaulyje garsus šokėjas Fernandas Bujones pakvietė jį tapti Orlando baleto trupės nariu.
Kaip solistas Richardas d’Altonas šoko daugybę pagrindinių vaidmenų įvairiuose baletuose – Bazilį „Don Kichote“, Francą „Kopelijoje“, Albertą „ŽIZEL“, Aleną „Tuščiame atsargume“, Liusjeną „Pachitoje“, itin sėkmingai dalyvavo tokiuose spektakliuose kaip „Korsaras“, „Esmeralda“, „Pirklys ir vergas“, „Paryžiaus liepsnos“, Minkuso „Pas de trois“, „Talismanas“, „Grand pas Classique“, George’o Balanchine’o „Čaikovskio pas de deux“, Auguste’o Bournonville’o „Gėlių šventė Gencane“, Beno Stevensono „Arlekinada“ ir kituose. Jis taip pat nemažai bendradarbiavo su šių laikų choreografais, šoko Gleno Tetley, Roberto Northo, Alberto Mendezo, Alberto Alonso, Gystavo Herreros, Fernando Bujones’o ir daugelio kitų kūrėjų spektakliuose.
2004 m. Richardas d’Altonas pradėjo savo, kaip šokio pedagogo, karjerą. Jo sėkmė šioje srityje tampa akivaizdi pažvelgus į neeilinius studentų pasiekimus – daugelis jų lengvai įsitvirtina svarbiausiuose viso pasaulio teatruose, įstoja mokytis į prestižines baleto mokyklas, sėkmingai dalyvauja konkursuose. R. d’Altonas dėstė tokiose garsiose šokio mokyklose, kaip Karališkoji baleto mokykla (Londonas), Kanados karališkasis Winnipego baletas, Drezdeno „Semperoper“ baletas, Vienos valstybinė operos ir baleto mokykla prie „Wiener Staatsoper“, Norvegijos nacionalinėje baleto mokykloje ir kitur. Šiuo metu Richardas d’Altonas yra Hiustono tarptautinės baleto trupės meno vadovas, taip pat laisvai samdomas šokio pedagogas ir choreografas.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading