Pradžia
en

Baleto-mito „Pradžioje nebuvo nieko“ premjera į LNOBT sukvietė šokio gerbėjus

Baleto-mito „Pradžioje nebuvo nieko“ premjera į LNOBT sukvietė šokio gerbėjus

Šiuolaikiniam baletui gerbėjų netrūksta. Penktadienio vakarą sostinėje jie sugužėjo į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą, kur pirmieji stebėjo naująjį lietuvišką baletą „Pradžioje nebuvo nieko“.

„Pradžioje iš dangaus nukrito kelios smėlio smiltys. Taip prasidėjo Laikas“, – rašoma premjeros siužete.

O iš dangaus nukritus balto sniego patalams, atėjo laikas savo gyvenimą scenoje pradėti naujam nacionaliniam baletui. Už jį turime būti dėkingi choreografei Živilei Baikštytei, kompozitoriui Antanui Jasenkai, muzikos vadovui Modestui Barkauskui, dramaturgui Evaldui Jarui, dailininkei Giedrei Brazytei, vaizdo projekcijų autoriui Mantui Bardauskui ir šviesų dailininkui Levui Kleinui.

Pagrindu spektaklio scenarijui tapo lietuviški mitai, supinti į savitą baleto kūrėjų pasiūlytą istoriją. Joje veikia Praamžius ir Liucinas, Saulė, Mėnulis, Aušrinė, deivė Laima, monai, laumės ir iš atskirų kūno dalių Praamžiaus ir Liucino „surinktas“ Žmogus. Paklausite – kam to vargo reikėjo? Ogi tam, kad pasaulyje atsirastų kažkas, kuriam lemta mylėti...

Pagrindinius vaidmenis pirmajame „Pradžioje nebuvo nieko“ spektaklyje penktadienio vakarą atliko baleto solistai Imanol Sastre, Marija Kastorina, Jonas Laucius, Ernest Barčaitis, Greta Gylytė, Kristina Gudžiūnaitė ir Genadij Žukovskij.

Šeštadienio vakarą scenoje šoks Andrea Canei, Nora Straukaitė, Benjamin Thomas Davis, Aistis Kavaliauskas, Olga Konošenko, K. Gudžiūnaitė ir G. Žukovskij.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading