success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Baletą „Don Kichotas“ papuoš kviestinės žvaigždės

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras šeštadienio vakarą siūlo praleisti, mėgaujantis kviestinių baleto solistų šokiu. Gegužės 5 d. Ludwigo Minkuso balete „Don Kichotas“ pagrindinius Kitri ir Bazilio vaidmenis atliks vedantieji baleto solistai Jekaterina Oleinik ir Konstantin Geronik iš Baltarusijos didžiojo operos ir baleto teatro.

24-erių Jekaterina Oleinik laikoma primabalerina ne tik Minsko scenoje. Ji priskiriama baleto elitui ir Rusijoje, sulaukė puikių atsiliepimų šokdama JAV ir Vokietijoje. Baltarusijos didžiajame operos ir baleto teatre ji šoka nuo 2007 m., kai baigė Valstybinę choreografijos gimnaziją-koledžą. Per tą laiką pelnė daugelio tarptautinių konkursų laurus Maskvoje, Varnoje, Seule, Pekine, Rudolfo Nurijevo konkurse Budapešte (kur specialų prizą jai įteikė Maja Pliseckaja) ir kitur. Šių metų pradžioje ji buvo įvertinta aukštu Baltarusijos valstybės apdovanojimu. Balerinos repertuare – pagrindinės partijos baletuose „Žizel“, „Silfidė“, „Gulbių ežeras“, „Spragtukas“, „Bachčisarajaus fontanas“, „Bajaderė“, „Pakita“, „Miegančioji gražuolė“, „Don Kichotas“ ir kt. Vilniaus publiką Jekateriną Oleinik jau yra mačiusi 2010 m., kai solistė „Don Kichote“ šoko su Igoriu Yebra.

Vedantysis Baltarusijos didžiojo teatro baleto solistas Konstantinas Geronikas karjerą pradėjo neseniai – savo pirmąjį vaidmenį, Čipoliną, atliko 2010 m. Tais pat metais laimėjo aukso medalį III tarptautiniame Jurijaus Grigorovičiaus konkurse „Jaunasis pasaulio baletas“ Sočyje (kur greta kitų numerių atliko ir Bazilio variacijas iš baleto „Don Kichotas“), 2011 m. tapo VIII tarptautinio choreografijos festivalio-konkurso „Šokio olimpas“ Berlyne laureatu. Konstantino Geroniko vaidmenų sąraše – klasikinio baleto perlai: Džeimsas („Silfidė“), Bazilis, Dievukas („Bajaderė“), Čipolinas, Ali („Korsaras“), „Pas de deux“ balete „Žizel“, Juokdarys („Gulbių ežeras“) ir kt.

Balete „Don Kichotas“ taip pat šoks Aleksandras Molodovas, Jaunius Kasperavičius, Margarita Verigaitė, Kipras Chlebinskas, kuris už Espados vaidmenį pelnė 2011 metų „Baleto vilties“ apdovanojimą, Greta Gylytė, Julija Turkina, Valerijus Fadejevas, Vytautas Kudžma, Nailia Adigamova, pirmą kartą Kitri drauges šoks Kristina Gudžiūnaitė ir Vaida Šniurevičiūtė. Spektaklį diriguos Robertas Šervenikas.

Siūlome atkreipti dėmesį ir į gegužės 22 d. rodomą P. Čaikovskio „Gulbių ežerą“, kur Zygfrydą šoks Lenkijos nacionalinio baleto žvaigždė Robertas Gabdulinas. Gimęs Sverdlovske, šokęs Jekaterinburgo ir Permės operos ir baleto teatruose, taip pat – Londono karališkajame balete, daugelio tarptautinių konkursų lauretas nuo 2010 metų yra Varšuvos didžiojo teatro solistas. Roberto Gabdulinio repertuare – ne tik svarbiausi pagrindinio klasikinio repertuaro vaidmenys, bet ir, pavyzdžiui, Princas Fredericko Ashtono statytoje „Pelenėje“, vaidmenys Krzysztofo Pastoro baletuose.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading