success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Angela Gheorghiu Vilniuje dainuos savo gražiausias arijas

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyksta garsių orkestrų ir solistų koncertai. Vis dėlto didžiųjų operos žvaigždžių rečitaliai – kol kas retenybė. Daugelis iš įrašų ar per radiją besižavintys bene garsiausios rumunų kilmės operos dainininkės Angelos Gheorghiu dainavimu turbūt nė nesapnavo, kad ši kerinti operos olimpo deivė kada nors koncertuos Lietuvoje. Vilniaus festivalis jau pažadėjo išpildyti šią melomanų svajonę – birželio 3 d. Angela Gheorghiu dainuos festivalio atidarymo koncerte LNOBT. 

Vakaro programoje – solistės repertuaro perlai, arijos ir duetai iš operų, kuriose ypač ryškiai spindi Angelos Gheorghiu talentas. Tai Giuseppe’s Verdi „Traviata“, Giacomo Puccini „Bohema“, Francesco Cilea’os „Adriana Lekuvrer“, Georges’o Bizet „Karmen“, Arrigo Boito „Mefistofelis“, Franzo Leháro operetė „Linksmoji našlė“, o taip pat Gaetano Donizetti, Piotro Čaikovskio, Alfredo Catalani kūriniai. Koncerte taip pat pasirodys rumunų tenoras Marius Brenciu, LNOBT simfoniniam orkestrui diriguos Ciprianas Teodoraşcu (Rumunija). 


Garsioji solistė gimė nedideliame Rumunijos mieste Adjude. Mokėsi Bukarešto muzikos mokykloje, Bukarešte baigė Nacionalinį muzikos universitetą (pedagogės Mios Barbu klasėje). Tarptautinė A. Gheorghiu karjera prasidėjo 1992 m., kai Londono karališkajame „Covent Garden“ operos teatre sudainavo operoje „Bohema“. Tais pat metais įvyko jos debiutai Niujorko „Metropolitan Opera“ ir Vienos valstybinėje operoje. Kai 1994 m. Londone ji pirmą kartą dainavo Violetą „Traviatoje“, BBC nutraukė programą, kad galėtų tiesiogiai transliuoti spektaklį. Apie „Traviatos“ repeticiją Vienoje garsus dirigentas Georgas Soltis išsitarė: „Aš verkiau. Teko išeiti iš salės. Ši mergina nuostabi. Ji gali absoliučiai viską.“ Spektaklis buvo nufilmuotas, o įrašą išleido „Decca“. Spauda paskelbė: „Gimė nauja žvaigždė.“

2000 m. A. Gheorghiu atliko pagrindinį vaidmenį Benoit Jacquot režisuotame muzikiniame filme „Toska“, kurio premjera įvyko Venecijos kino festivalyje. Kritikai rašė: „Tai viena jausmingiausių Toskų, kokią tik galima įsivaizduoti... Angelos Gheorghiu aistra ir grožis čia idealiai tinka; tai geriausių bruožų, kuriuos matėme Callas ir Tebaldi interpretacijose, derinys“ („Opera News“, JAV).

2010 m. Londone didelės sėkmės sulaukė A. Gheorghiu debiutas operoje „Adriana Lekuvrer“. „The Observer“ rašė: „Jos plunksnos lengvumo balsas nepaprastai minkštas, bet jo centre – pats tikriausias plienas; visa tai puikiai dera su nepaprastai lanksčiais sceniniais judesiais. Ši solistė yra aktorė iš prigimties – jos dėka mažai tikėtina mirties scena sudaužė širdis savo tikroviškumu, o žymioji arija „Poveri fiori“ buvo tiesiog nepamirštama.“

Prie tarptautinės solistės šlovės prisidėjo įrašai, pelnę daugybę apdovanojimų. Pirmąją sutartį 1995 m. pasiūlė „Decca“ ir išleido spektaklių „Traviata“, „Meilės eliksyras“, „Bohema“ DVD įrašus, daugelį CD. 1998 m. A. Gheorghiu pasirašė sutartį su „EMI Classics“: išleista albumų su Robertu Alagna, retai įrašinėjama G. Puccini opera „Kregždutė“, Charles’io Gounod „Romeo ir Džuljeta“, Jules’io Massenet „Manon“, G. Verdi „Trubadūras“ ir kiti albumai su garsiausiais pasaulio orkestrais. Tarp naujausių solistės įrašų – Pietro Mascagni opera „Draugužis Fricas“ ir Umberto Giordano „Fedora“ (abu išleido „Deutsche Grammophon“), F. Cilea’os „Adriana Lekuvrer“, albumas „Marios Callas atminimui“.

Tarp ryškiausių pastarojo dešimtmečio A. Gheorghiu darbų – spektakliai Londone, Zalcburgo festivalyje, Niujorke ir Monte Karle, rečitaliai Zalcburge ir Vienos „Musikverein“ salėje, koncertai Amsterdame (Karalienės Beatričės jubiliejui skirtas gala koncertas), Niujorke (Naujųjų metų koncertas su Niujorko filharmonijos orkestru), Dohoje (Kataro amfiteatro atidarymo koncertas) ir kt.

Tarp artimiausių A. Gheorghiu planų – spektakliai Vienoje („Toska“), Buenos Airėse ir Palerme („Adriana Lekuvrer“), koncertai Europoje ir JAV, tarp jų – ir pasirodymas Vilniuje.

2016 05 10

Naujienlaiškio prenumerata

Loading