success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

101-asis LNOBT sezonas: ši scena – žymiausių lietuvių solistų namai

101-asis LNOBT sezonas: ši scena – žymiausių lietuvių solistų namai

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras pristato ryškiausius būsimojo sezono akcentus: žiūrovai stebės keturias didžiosios scenos premjeras, du po ilgesnės pertraukos scenon grąžinamus spektaklius ir dviejų garsių pasaulio sopranų gala koncertus.

Sezoną mėnesiu anksčiau nei įprasta LNOBT pradės dėl karantino atidėtomis premjeromis: jau rugpjūčio 12, 13 ir 14 dienomis žiūrovai stebės naują Adolphe'o Adamo baleto „Žizel“ pastatymą, o rugpjūčio 25 ir 27 dienomis – pirmą kartą Lietuvoje statomą Gaetano Donizetti operą „Ana Bolena“.

„Džiaugiuosi, kad pavyko išsaugoti šias premjeras, nes Italijoje, kur dabar esu, toli gražu ne visi operos teatrai bus pasiruošę laiku pradėti savo sezonus. Tai, kad LNOBT rugpjūtį vieną po kitos rodys net dvi premjeras, geriausiai įrodo, kad šiam teatrui vadovauja puiki komanda“, – džiaugėsi nuotoliniu būdu spaudos konferencijoje dalyvavęs LNOBT operos meno vadovas Sesto Quatrini.

Pirmosios profesionalios operos premjeros Lietuvoje šimtmečiui bus dedikuotas naujas Giuseppe's Verdi „Traviatos“ pastatymas, kurį žiūrovai išvys jau gruodžio 4 ir 5 dienomis, o taip pat tris paskutiniuosius 2020-ųjų metų vakarus (gruodžio 29–31 d.). Pasak S. Quatrini, publikos laukia tradicinė, vizualiai itin estetiška, bet kartu ir modernių akcentų nestokojanti „Traviata“. Šio pastatymo muzikos vadovas, LNOBT vyriausiasis dirigentas Ričardas Šumila pasidžiaugė, kad Alfredo partiją premjeroje atliks pasaulyje žinomas lietuvių tenoras Edgaras Montvidas, o ryškių Violetų premjeriniuose spektakliuose bus ne viena. 

„Būsimojo sezono spektakliuose išgirsime ne tik E. Montvidą, bet ir Asmik Grigorian, Justiną Gringytę, Kostą Smoriginą. Jau antrą sezoną iš eilės mums sėkmingai pavyksta susigrąžinti į LNOBT sceną ryškiausius lietuvių talentus. Ateityje tikimės sulaukti ir Aušrinės Stundytės bei Violetos Urmanos pasirodymų“, – neslėpė R. Šumila.

Kovo 25, 26 ir 27 dienomis baleto meno gerbėjų lauks dviguba premjera: savo naujus vienaveiksmius spektaklius pristatys iš LNOBT baleto meno vadovo posto pasitraukęs Krzysztofas Pastoras ir jo pareigas netrukus perimsiantis Martynas Rimeikis. Pastarąjį naujam choreografiniam darbui įkvėpė garsusis Igorio Stravinskio „Šventasis pavasaris“, o K. Pastorą – Arnoldo Schönbergo „Pragiedrėjusi naktis“.

„Baleto repertuare stengsimės išsaugoti klasikinio ir šiuolaikinio baleto balansą. Klasika yra mūsų teatro trupės stiprybė, tačiau ne mažiau dėmesio norime skirti naujų šokio formų paieškai“, – žada M. Rimeikis, neslepiantis, kad „Šventajame pavasaryje“ atsispindės COVID-19 pandemijos metu patirti išgyvenimai.

LNOBT 101-ojo sezono repertuare išvysime ne tik premjeras, bet ir keletą sugrįžimų: po ilgesnės pertraukos žiūrovai turės galimybę pamatyti G. Verdi operos „Ernanis“ bei Jacques'o Fromentalio Halévy operos „Žydė“ spektaklius. Įdomu, kad režisierius Günteris Krämeris žada reikšmingus pokyčius savo kurtame „Žydės“ pastatyme: jiems garsųjį operos scenos meistrą taipogi įkvėpė pasaulinės pandemijos patirtis.

2021 m. sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną teatre skambės melomanų mėgstamas G. Verdi „Requiem“. Dar šiais metais klausytojų laukia dviejų pasaulinio garso sopranų gala koncertai: rugsėjo 18-ąją LNOBT scenoje dainuos  kone visus žymiausius operos pasaulio apdovanojimus pastaraisiais metais susišlavusi A. Grigorian, o gruodžio 20-ąją – Visagine užaugusi, o dabar itin sparčiai savo tarptautinę karjerą vystanti rusų solistė Olga Peretyatko.

„Noriu pasakyti, kad anksčiau šiame teatre pirmenybė būdavo teikiama žymių užsienio orkestrų koncertams, o mes siekiame pristatyti publikai garsiausius pasaulio operos solistus. Nes esu įsitikinęs, kad operos menas negali egzistuoti be gerų balsų: jei nėra gerų solistų, nebus ir tikros operos. O Lietuvos publika neabejotinai nusipelno girdėti garsiausius pasaulio dainininkus“, – pabrėžė LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

Rugsėjo 23 d. teatre vyks tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso finalas, kuriame pasirodys operos žanro ateitis – geriausiai pirmuosius konkurso turus įveikę perspektyvūs solistai. „Šio koncerto išvakarėse – rugsėjo 22-ąją, kai profesoriui  V. Noreikai būtų sukakę 85-eri, teatro balkone bus iškilmingai atidengtas jo memorialinis biustas“, – atskleidė J. Sakalauskas.

LNOBT kasose bei internetinėje bilietų prekybos sistemoje jau galima įsigyti bilietus ir abonementus į būsimojo sezono spektaklius ir koncertus.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading