success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

100-asis "Vienos kraujo" spektaklis LNOBT scenoje

 2015 m. spalio 28 dieną Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje vėl žaižaruos legendinė Johanno Strausso operetė "Vienos kraujas" - spektaklis mūsų scenoje bus rodomas jau 100-ąjį kartą!


Ta proga kalbėjomės su teatro koncertmeisteriu Aleksandru Vizbaru - žmogumi, kuris ne tik dalyvavo "Vienos kraujo" pastatyme, buvo režisierės Monikos Wiesler asistentas, bet ir pats vaidino visuose 100 parodytų spektaklių.

 

Ne kiekvienas spektaklis, kaip ir ne kiekvienas žmogus sulaukia 100-ojo jubiliejaus... Operetė „Vienos kraujas“ švenčia kaip tik tiek. Ir nenuostabu. Per 17 metų, kuriuos ji rodoma LNOBT, nebuvo nei vieno „tuščio“ spektaklio. Kas lėmė tokį populiarumą? Matyt, ir pats veikalas, ir pastatymas. Tai paskutinė, trečioji,  J. Strausso operetė, kurią po jo mirties pabaigė jo mokinys Adolfas Mulleris, teatro kapelmeisteris. Taip ateitiems kartoms buvo padovanota  operetė „Vienos kraujas“, kupina šmaikštumo ir linksmybių, mielo žavesio, spindinčios nuotaikos ir uždegančio temperamento. Tačiau nemirtingą ją padarė nepamirštamos J. Strausso melodijos. Mūsų teatre 1998 m. ją pastatė dirigentas Jonas Aleksa, režisierė ir choreografė iš Austrijos Monika Wiesler, dailininkas Eldoras Renteris. Keičiasi atlikėjai, tačiau spektaklio nuotaika ir žavesys nekinta. Žaismingos improvizacijos, lengvos intrigos, nuostabi muzika puikia nuotaika užkrečia visus tiek salėje, tiek scenoje. 
„Operetė – tai pasaka suaugusiesiems, ir čia šiais susvetimėjimo laikais slypi jos didžioji galimybė. Kitaip tariant, operetė – nuobodžios kasdienybės priešybė. Linksma tolerancija, su kuria ji atskleidžia žmonių silpnybes, – tai suprantama kiekvienam. Bet kuriuo atveju tai – pramogos ir linksmybės. Tik nepriimkite visko už gryną pinigą...,“- kalbėjo režisierė Monika Wiesler. Tad niūrus rudens vakaras kaip tik tinkamas smagiai operetei, juolab jubiliejinei. Pažadame, namo grįšite valso žingsneliu!

2015 10 26

Naujienlaiškio prenumerata

Loading