success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

100-asis jubiliejus

Ne kiekvienas spektaklis, kaip ir ne kiekvienas žmogus sulaukia 100-ojo jubiliejaus... Operetė „Vienos kraujas“ švenčia kaip tik tiek. Spalio 28 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bus rodomas 100-asis Johanno Strausso operetės „Vienos kraujas“ spektaklis.

Tai nenuostabu. Per 17 metų, kuriuos šis „Vienos kraujo“ pastatymas rodomas LNOBT, nebuvo nei vieno „tuščio“, publikos menkai lankomo spektaklio. Kas lėmė tokį populiarumą? Matyt, ir pats veikalas, ir pastatymas. Tai paskutinė, trečioji, J. Strausso operetė, kurią po jo mirties pabaigė jo mokinys Adolfas Mülleris, teatro kapelmeisteris. Taip ateitiems kartoms buvo padovanota operetė „Vienos kraujas“, kupina šmaikštumo ir linksmybių, mielo žavesio, spindinčios nuotaikos ir uždegančio temperamento. Tačiau nemirtingą ją padarė nepamirštamos J. Strausso melodijos.

Mūsų teatre 1998 m. „Vienos kraują“ pastatė dirigentas Jonas Aleksa, režisierė ir choreografė iš Austrijos Monika Wiesler, dailininkas Eldoras Renteris. Keičiasi atlikėjai, tačiau spektaklio nuotaika ir žavesys nekinta. Žaismingos improvizacijos, lengvos intrigos, nuostabi muzika puikia nuotaika užkrečia visus tiek salėje, tiek scenoje.
Kuriant pastatymą dalyvavęs ir spektaklyje iki šiol vaidinantis teatro koncertmeisteris, pianistas Aleksandras Vizbaras prisimena, kad 10-ojo dešimtmečio pabaigoje tai buvo bene pirmasis spektaklis LNOBT, kuriame režisierė reikalavo itin tikslios ir aktyvios vaidybos (https://www.youtube.com/watch?time_continue=13&v=X7xNAjgv3gM).

Spektaklyje dainuos Arūnas Malikėnas, Mindaugas Jankauskas, Regina Šilinskaitė, Julija Stupnianek, Monika Sakalauskaitė, Rafailas Karpis, Egidijus Dauskurdis, Eugenija Klivickaitė, Šarūnas Šapalas (pirmą kartą Vežėjas), vaidins Aleksandras Vizbaras,  Nerijus Masevičius, Laimonas Bendaravičius. Diriguos Julius Geniušas.

„Operetė – tai pasaka suaugusiesiems, ir čia šiais susvetimėjimo laikais slypi jos didžioji galimybė. Kitaip tariant, operetė – nuobodžios kasdienybės priešybė. Linksma tolerancija, su kuria ji atskleidžia žmonių silpnybes, – tai suprantama kiekvienam. Bet kuriuo atveju tai – pramogos ir linksmybės. Tik nepriimkite visko už gryną pinigą...“ – kalbėjo režisierė Monika Wiesler. Tad niūrus rudens vakaras kaip tik tinkamas smagiai operetei, juolab jubiliejinei. Pažadame, namo grįšite valso žingsneliu!

Spektaklio pradžia 19 val.

2015 10 27

Naujienlaiškio prenumerata

Loading