Pradžia
en

OPEROS MENO VADOVAS IR DIRIGENTAS

SESTO QUATRINI

SESTO QUATRINI
Biografija Pasirodymai

Biografija

Anot dirigento Fabio Luisi, „Quatrini demonstruoja aukštą muzikinės inteligencijos lygį ir geba priimti tinkamus kūrybinius sprendimus – abu šie bruožai puikiai atsispindi jo darbe su orkestru. Jis mezga ryšį su instrumentininkais, dainininkais ir režisieriais, o to rezultatas – išskirtinė muzikinės išraiškos kokybė.“

1984 m. Romoje gimęs Sesto Quatrini jau turi įspūdingos patirties, ko paprastai stinga jauniems kompozitoriams ir dirigentams. Menininkas kuria originalias kompozicijas, populiarina klasikinę ir šiuolaikinę muziką.

2015–2016 m. sezoną S. Quatrini buvo dirigentų F. Luisi ir M Benini dubleris Metropolitan Opera teatro G. Puccini Manon Lesko ir G. Donizetti Robertas Deverė pastatymuose. 2015 ir 2016 m. S. Quatrini buvo maestro F. Luisi dubleris ir asistentas Festival della Valle d’Itria festivalyje rengiant S. Mayro Medėjos Korinte, W. A. Mozarto Visos jos tokios ir S. Mercandante’s Frančeskos da Rimini pastatymus. Jis taip pat dirigavo naują G. Rossini Vedybų vekselio pastatymą Niujorko Bare Opera teatre ir gala koncertą Maskvos didžiajame teatre.

2014 m. rugsėjį S. Quatrini pirmą kartą dirigavo G. Verdi Traviatą Paryžiaus Theatre de l’Athenée, 2015 m. – Riečio Teatro Vespasiano, tų metų gegužę – M. Ravelio operą Vaikas ir stebuklai ir C. Debussy kantatą Sūnus palaidūnas, spalį – G. Verdi Rigoletą Paryžiaus Théâtre de la Port Saint-Martin, o lapkritį – E. Granadoso operą Gojeskos Niujorke.

Maestro dirigavo Milano Orchestra dei Pomeriggi Musicali, Abrucų simfoniniam, Danijos, Latvijos ir Lietuvos nacionaliniams simfoniniams orkestrams, Orchestra Verdi, Camerata C. Monteverdi, Filarmonica Centro d’Italia, Kipro simfoniniam, Atlantos kameriniam, Meikono ir Gvineto simfoniniams, Malaizijos filharmonijos, ICO della Magna Grecia, Internazionale d’Italia, Paryžiaus Les Voix Concertantes ir Niujorko Bare Opera orkestrams.

2013 m. S. Quatrini laimėjo tarptautinį dirigavimo meistriškumo kursų konkursą Džordžijoje (JAV), o tarptautiniame S. Michaelideso jaunųjų dirigentų konkurse (Nikosija, Kipras), kuriame debiutavo su Kipro simfoniniu orkestru (vėliau buvo pakviestas į šio kolektyvo 2014–2015 m. gastroles), – trečiąją premiją; jis taip pat yra E. Petrolini premijos laureatas.

Tarp artimiausių maestro planų – Traviata Venecijos teatre La Fenice, Bohema, Sevilijos kirpėjas, Kapulečiai ir Montekiai bei simfoninis gala koncertas LNOBT, Naujųjų metų vakaro koncertas Rygoje su Latvijos nacionaliniu orkestru, Don Karlas teatre Opera Las Palmas, Toska Piačenzos Teatro Municipale, Mercadantės Frančeska iš Rimini Tokijuje su Tokijo simfoniniu orkestru, simfoninės muzikos koncertai Budapešte su Vengrijos radijo simfoniniu orkestru, Šarka vagilė Lisabonos Teatro Sao Carlo, Karmen festivalyje Maggio Musicale Fiorentino, Rossinio Otellas Frankfurto operoje, Meilės eliksyras festivalyje Tiroler Festspiele ir Théâtre du Capitole de Toulouse, Bernsteino Kandidas, Bartoko Mėlynbarzdžio pilis ir Stebuklingas mandarinas, Bohema, Madam Baterflai, Ana Bolena, Skrajojantis olandas ir kiti pasirodymai LNOBT.

S. Quatrini yra Abrucų simfoninio orkestro pagrindinis kviestinis ir orkestro Bare Opera pagrindinis dirigentas, taip pat Les Voix Concertantes de Paris muzikos vadovas.

S. Quatrini kūryba taip pat pelnė klasikinės muzikos mėgėjų pripažinimą. Ypatingo dėmesio sulaukė jo Koncertas smuikui ir orkestrui (Auditorium Parco della Musica, Roma), kišeninė opera Filosofas (Auditorium Parco della Musica, Roma), Ludus in nomine Johannis Sebastiani (Piccola Orchestra ‘900), Trio (Auditorium Goethe Institut, Roma), Tristes erant apostoli... op. 1 (I Solisti Aquilani), Sinfonietta, op. 21 (Orchestra Città Aperta), Controcanto (drauge su E. Carterio kūriniais įtrauktas į CD), Sonata fortepijonui keturioms rankoms (Cantiere musica), Trys muzikinės sugestijos (Verona, Trentas, Ryva del Garda, Breša) ir Miniature Concertanti (Auditorium E. Morricone, Roma).

LNOBT 2017 m. Sesto Quatrini yra pastatęs V. Bellini operą Kapulečiai ir Montekiai. Nuo 2018 m. rudens jis yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Operos meno vadovas.

Pasirodymų datos

Data Pavadinimas Pradžia Vieta
2022-01-16 Gala koncertas 18:00 LNOBT Didžioji salė Bilietai
2022-04-08 ŽYDĖ 18:30 LNOBT Didžioji salė Bilietai
2022-04-09 ŽYDĖ 18:30 LNOBT Didžioji salė Bilietai
2022-05-13 DON KARLAS 18:30 LNOBT Didžioji salė Bilietai
2022-05-14 DON KARLAS 18:30 LNOBT Didžioji salė Bilietai
Data Pavadinimas Pradžia Vieta
2019-09-13 KANDIDAS 18:30 LNOBT Didžioji salė Pasibaigęs
2019-09-14 KANDIDAS 18:30 LNOBT Didžioji salė Pasibaigęs
2019-09-15 KANDIDAS 18:00 LNOBT Didžioji salė Pasibaigęs
2019-11-03 MADAM BATERFLAI 18:00 LNOBT Didžioji salė Pasibaigęs
2019-11-05 MADAM BATERFLAI 18:30 LNOBT Didžioji salė Pasibaigęs

Naujienlaiškio prenumerata

Loading