Pradžia
en
Opera

LOŠĖJAS

Vasario 12, 2020 Vasario 15, 2020
LNOBT Didžioji salė
4 veiksmų opera rusų kalba
LOŠĖJAS

Kūrėjai

Kompozitorius
Sergej Prokofjev
Muzikos vadovas ir dirigentas
Modestas Pitrėnas
Dirigentas
Ričardas Šumila
Režisierius
Vasilij Barchatov
Scenografas
Zinovij Margolin
Kostiumų dailininkė
Olga Šaišmelašvili
Vaizdo projekcijų dailininkai
2BLCK (Maria Feodoridi, Kirill Malovičko)
Choro meno vadovas
Česlovas Radžiūnas

S. Prokofjevo opera Lošėjas – viena žymiausių kompozitoriaus operų, sukurta garsios autobiografinės F. Dostojevskio novelės pagrindu. Dėl savo sudėtingumo Lošėjas nėra dažnai statoma opera pasaulio teatrų scenose, tačiau kiekvienas jos pastatymas susilaukia išskirtinio tiek publikos, tiek ir kritikų dėmesio, ir tampa įvykiu muzikos ir teatro pasaulyje.

Šiai operos premjerai suburta stipri tarptautinė komanda: dirigentas Modestas Pitrėnas, režisierius Vasilijus Barchatovas, scenografas Zinovijus Margolinas, kostiumų dailininkė Olga Šaišmelašvili ir kt. V. Barchatovas yra vienas žymiausių jaunosios kartos režisierių, kuriantis daugelio garsių pasaulio teatrų scenose, žinomas ir Lietuvos publikai – 2012 m. LNOBT buvo pastatyta jo režisuota P. Čaikovskio opera Eugenijus Oneginas

Atlikti sudėtingas operos personažų partijas žadama pakviesti ne vien žymių Lietuvos operos solistų, bet ir dainininkų gastrolierių. Viena iš numatytų kviestinių operos primadonų yra sopranas Asmik Grigorian, šiuo metu daranti stulbinančią karjerą pasaulyje, 2019 m. pavasarį Tarptautiniuose operos apdovanojimuose paskelbta geriausia pasaulyje operos soliste.

 

Pasirodymų datos

Vasaris
12
Trečiadienis
18:30
LNOBT Didžioji salė
14
Penktadienis
18:30
LNOBT Didžioji salė
15
Šeštadienis
18:30
LNOBT Didžioji salė

Naujienlaiškio prenumerata

Loading