Pradžia
en
Baletas

ARLEKINO MILIJONAI

Gruodžio 13, 2023 Gruodžio 16, 2023
LNOBT Didžioji salė
2 veiksmų baletas
ARLEKINO MILIJONAI

Kūrėjai

Kompozitorius
Riccardo Drigo
Choreografija
Marius Petipa
Choreografas statytojas
Alexei Ratmansky
Muzikos vadovė ir dirigentė
Margaryta Grynyvetska
Dirigentai
Modestas Barkauskas, Ričardas Šumila
Choreografo asistentė
Tatiana Ratmansky
Scenografijos ir kostiumų dailininkas
Robert Perdziola
Inspiruotas
Orest Allegri, Ivan Vsevolozhsky
Šviesų dailininkas
Levas Kleinas

Arlekino milijonai, nuotaikinga meilės istorija, paremta commedia dell’arte stiliumi, buvo pastatyta legendinio choreografo Mariuso Petipa 1900 m. Peterburge, Ermitažo teatre imperatorienės gimtadienio proga. Po šimtmečio šis baletas atgimė choreografo Aleksejaus Ratmanskio dėka. Baleto choreografija sukurta išstudijavus V. Stepanavo originalaus pastatymo notacijos užrašus, saugomus Harvarde, Teatro kolekcijoje. Šio pastatymo dailininką Robertą Perdziolą kurti dekoracijas ir kostiumus taip pat inspiravo 1900 m. O. Allegri ir I. Vsevoložskio eskizai. 

Choreografas Aleksej Ratmanskyj šį baletą jau yra pastatęs 2018 m. Metropolitan Opera, Niujorke, bei Australijos balete. A. Ratmanskij, pasaulinio garso choreografas, Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, 2022 m. vasarį nutraukė sutartį su Didžiuoju teatru Maskvoje, kuriame statė savo paskutinį baletą, ir grįžo į JAV. A. Ratmanskis augo Kijeve, jo kaip šokėjo karjera glaudžiai susijusi su Kijevo baletu. Visa choreografo šeima gyvena Ukrainoje, jo žmona yra ukrainietė.  Nuo 2009 m. A. Ratmanskij yra  American Ballet Theatre (ABT) reziduojantis choreografas.

Arlekino milijonai – kupinas džiaugsmo ir romantikos baletas, pilnas humoro ir smagių situacijų, yra tikras malonumas patyrusiems klasikinių baletų mylėtojams ir džiugus atradimas smalsiems, norintiems atrasti baleto stebuklą žiūrovams. 

Pasirodymų datos

Gruodis
13
Trečiadienis
18:30
LNOBT Didžioji salė
14
Ketvirtadienis
18:30
LNOBT Didžioji salė
15
Penktadienis
18:30
LNOBT Didžioji salė
16
Šeštadienis
18:30
LNOBT Didžioji salė

Recenzijos

Plačiau

Naujienlaiškio prenumerata

Loading