success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Kino pavasaris

Mažylis (1921) su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru

LNOBT Didžioji salė
2022 / 68 min / Jungtinės Valstijos
Mažylis (1921) su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru

Kūrėjai

Režisierius
Charles Chaplin
Scenarijaus autorius
Charles Chaplin
Aktoriai
Charles Chaplin, Jackie Coogan, Carl Miller, Edna Purviance
Prodiuseris
Charles Chaplin
Operatorius
Roland Totheroh
Montažas
Charles Chaplin
Muzika
Charles Chaplin

Pirmoji šios itin jausmingos komedijos vinjetė žada: „Tai filmas su šypsena, o galbūt ir ašara.“ Žymusis Charlie Chaplino personažas Valkata į savo kuklius namus priima našlaitį iš gatvės. Jų tandemas istorijoje apie blynus, dūžtančius stiklus, apsikumščiavimus bei lenktynes su socialine tarnyba ir policija yra tiek pat žaismingas, kiek jautrus. 1921 m. „Mažylis“ tapo hitu ir iki šiol išlieka inovatyvaus kino pavyzdžiu ir vienu iš žiūrovų mylimiausių kino klasikos kūrinių.

„Tai dar vienas Chaplino nebylaus kino šedevras, kurio muzikos takelis neatsiejamas nuo siužeto. Orkestro vaidmuo čia ypač svarbus – jis sustiprina veiksmo akcentus bei perteikia atskirų scenų nuotaikas. Nebylaus kino įgarsinimas yra sunkus, tačiau įdomus darbas: reikia sekti filmo sekundes, tiksliai atliepti vyksmą, nuotaikas ir reakcijas. Orkestras entuziastingai ėmėsi „Cirko“ partitūros praėjusiais metais, šį išskirtinį darbą prisimena su džiaugsmu ir laukia šių metų „Mažylio“ seanso, kuris tikrai bus geras juoko pliūpsnis publikai.“ (Modestas Barkauskas, Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas)

Režisieriaus biografija:

Charlie Chaplinas (1889–1977) yra nebyliojo kino eros ikona. Jis labiausiai žinomas kaip Valkata – naivus ir mielas personažas, nerangiai įsiveliantis ir išsisukantis iš atsitiktinių situacijų, atpažįstamas iš apdriskusio kostiumo, juodo katiliuko ir lazdos. Valkata pasirodo daugelyje komiškiausių ir populiariausių to laikotarpio jo filmų, tarp kurių „Valkata“ (trumpametražis, 1915), „Mažylis“ (1921), „Aukso karštligė“ (1925), „Didmiesčio žiburiai“ (1931), „Naujieji laikai“ (1936).   

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas, garbės dirigentas Donatas Katkus) garsėja universalumu, profesionalumu ir menine vaizduote. 1994 m. prof. Donato Katkaus iniciatyva susibūręs kolektyvas įgyvendino jo pirmojo meno vadovo ir dirigento siekį įkurti barokinį orkestrą. Šv. Kristoforo kamerinis orkestras nuolat bendradarbiauja su žinomais Lietuvos ir užsienio kolektyvais bei solistais. 

Kalba: anglų k.
Subtitrai: lietuvių k.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading