success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Kino pavasaris

ALKARASAS

LNOBT Didžioji salė
ALKARASAS

Nuo neatmenamų laikų Solė šeima gyvena nedideliame Alkaraso kaime Ispanijoje ir kiekvieną vasarą skina persikus savo sode. Tačiau juos iškrausto ir šiųmetinis derlius bus paskutinis. Pagal naujus planus, jų nuomojamoje žemėje bus iškirsti visi vaismedžiai ir pastatyti saulės elektrinės moduliai. Tai įžiebia nesutarimus didelėje ir glaudžioje šeimoje, kuri pirmą kartą susiduria su neaiškia ateitimi ir pavojumi prarasti daugiau nei namus.

„Prisirpusi vasara lipte lipa iš ekranų, pritvindo salę persikų kvapu ir įkaitina žiūrovų skruostus. Neprofesionalių aktorių vaidinami herojai tokie savi, kad žiūrovas kartu išgyvena tektoninius pokyčius, kai jie su strigusia ašara akių kamputy skina turbūt paskutinį derlių gyvenime. Katalonietė Carla Simon yra viena talentingiausių Europos režisierių. Kaip ir savo pirmame filme ji atsispiria nuo vaikystės prisiminimų, todėl filmo autentika, vaikų vaidmenys bei tyri žvilgsniai įsimena ilgam. Tai nepaprastai jautrus filmas apie namus, šeimą tradicijas, vertybes ir kovą už visą tai stipriai besikeičiančiame pasaulyje.” (Aistė Račaitytė)

Pasaulinė premjera: Berlyno kino festivalis, Konkursinė programa, 2022 m.
Apdovanojimai: „Auksinis lokys“, Berlyno kino festivalis, 2022 m.

Režisierės biografija

Carla Simón (g. 1986) yra scenaristė ir režisierė, užaugusi mažame Katalonijos kaime. Ji studijavo audiovizualinę komunikaciją Barselonoje ir Kalifornijoje. „Vasara, 1993-ieji“ (2017 m.), jos autobiografinis debiutas, laimėjo tris „Goya“ apdovanojimus, tarp jų ir už geriausią režisūrą, buvo apdovanotas prizu už geriausią debiutą Berlinalėje ir gavo daugiau nei 30 kitų apdovanojimų visame pasaulyje. „Alkarasas“ yra jos antras ilgo metro filmas.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading