Pradžia
en
Baletas

BARBORA RADVILAITĖ

Balandžio 11, 2024 Balandžio 13, 2024
LNOBT Didžioji salė
2 veiksmų baletas. Trukmė 3 val.
BARBORA RADVILAITĖ

Kūrėjai

CHOREOGRAFĖ IR LIBRETO AUTORĖ
Anželika Cholina
MUZIKOS VADOVAS IR DIRIGENTAS
Robertas Šervenikas
SCENOGRAFAS
Marijus Jacovskis
KOSTIUMŲ DAILININKAS
Juozas Statkevičius
ŠVIESŲ DAILININKAS
Tadas Valeika
CHORO MENO VADOVAS
Česlovas Radžiūnas

DĖMESIO! Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, laikydamasis Kultūros ministerijos rekomendacijų, keičia savo repertuarą, atsisakydamas rusų kompozitorių kūrinių. Vasario 10, 11 ir 14 dienomis vietoj Sergejaus Prokofjevo baleto „Romeo ir Džuljeta“ bus rodomas baletas „Barbora Radvilaitė“. Skaitykite daugiau: https://opera.lt/naujienos/lnobt-iseme-is-sezono-repertuaro-rusu-kompozitoriu-kurinius/1410


Baletas pagal S. Vainiūno, A. Malcio, H. M. Góreckio ir kitų kompozitorių muziką

„Niekada dar nesijaučiau taip atsakingai ir pakylėtai statant spektaklį, juk, Lietuvoje atsitikusi  Barboros ir Žygimanto Augusto meilės istorija yra vienintelė istorija pasaulyje apie karalių meilę – neišgalvota, graudi ir prieštaringai vertinama. Niekas tiksliai nežino šios istorijos veiksmo peripetijų, metraščiuose išlikusios tik nuotrupos, todėl aš turėjau tam tikrą kūrybos laisvę. Veiksmas perkeltas į abstraktų scenovaizdį, veikėjai vilki stilizuotus, epochinius kostiumus.

Šiek tiek idealizuodama šią meilės istoriją, šiek tiek savaip interpretuodama faktus, per Lietuvos istorikų vertinimo prizmę ir savąją, moteriškąją, kuriu gyvą teatrinį veiksmą. Man teatre svarbu ne moderni spektaklio forma, o būtent pats veiksmas, kuriame pasakojama apie žmonių likimus.

Esu laiminga, kad Barboros Radvilaitės istorija atrado savo vietą didžiausioje Lietuvos nacionalinėje teatrinėje erdvėje ir buvo gera pajusti, kaip spektaklio tema sužadino artistų viduje patriotiškumą ir suvienijo visus prisidėjusius prie šio spektaklio sukurimo.Tikiu, kad šis baletas sukels tokius pat jausmus ir  žiūrovų širdyse, ir kad neliks abejingų mūsų didžiai mažos šalies istorijai..."

Anželika Cholina

Pasirodymų datos

Balandis
11
Ketvirtadienis
18:30
LNOBT Didžioji salė
12
Penktadienis
18:30
LNOBT Didžioji salė
13
Šeštadienis
18:30
LNOBT Didžioji salė

Naujienlaiškio prenumerata

Loading