success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Baletas

Baletų triptikas

LNOBT Didžioji salė
Trukmė 2.45 val.
Baletų triptikas

Kūrėjai

Choreografai
Wayne McGregor, Iván Pérez, Martynas Rimeikis
Choreografas statytojas
Neil Fleming Brown
Kompozitoriai
Max Richter, Arvo Pärt, Eric Whitacre, Marija Paškevičiūtė
Muzikos vadovas ir dirigentas
Mārtiņš Ozoliņš
Dirigentas
Karolis Variakojis
Scenografai
Julian Opie, Marijus Jacovskis
Kostiumų dailininkai
Moritz Junge, Carlijn Petermeijer, Elvita Brazdylytė
Scenografijos ir kostiumų dailininkų asistentė
Catherine Smith
Šviesų dailininkai
Lucy Carter, Levas Kleinas

Baletų triptikas – trijų baletų vakaras, trijų choreografų – mūsų Martyno Rimeikio, Iváno Pérezo ir, šiuo metu, vieno garsiausių pasaulyje Wayne’o McGregoro – trys žvilgsniai, trys požiūriai į žmogaus ir lekiančio laiko santykį.

Mcgregoras – išskirtinio braižo choreografas, kurio kūrinius atliko Paryžiaus operos, San Francisko, Štutgarto, Niujorko, Australijos baleto trupės. Spektaklis Infra pirmąkart buvo pastatytas su Anglijos karališkuoju baletu 2008 metais. Perezas – buvęs Nyderlandų šokio teatro šokėjas, spektakliu Flesh 2011 m. ten debiutavęs kaip choreografas. Nuo tada jis kūrė Paryžiaus operos teatro, Maskvos ir kitoms baleto trupėms. Į triptiką įeis ir Martyno Rimeikio 2019 m. sukurtas baletas Dienos, minutės. Tai yra šiuolaikinio šokio spektaklių vakaras,  pristatantis skirtingos šokio leksikos baletus, galbūt, nelabai pažįstama, tad tuo labiau vertinga ir įdomi.

Infra žvelgia į tai, kas vyksta po judraus miesto, po žmogaus paviršiumi, atskleidžia daugybę santykių ir visuomenės portretų. Spektaklyje Flesh choreografas kvestionuoja savąjį atminties, praradimo, meilės ir mirties suvokimą. Dienos, minutės – kūrinys apie šių dienų žmogaus akistatą su begaliniu informacijos srautu ir apie tai, kaip ,,viskas stovi vietoje pašėlusiu greičiu“. Tai temos, kurios dabar visus jaudina. Svarbu apie tai kalbėti ir šokio kalba.

Premjera 2022 m. gegužės 27 d.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading