Pradžia
en

LNOBT „Bruknelė“ apkeliavo Lietuvą

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia publiką iš visos Lietuvos atvykti į sostinę. Tačiau esant galimybėms ir pats mielai išsirengia kelionėms pas savo žiūrovus, ypač mažuosius. Rugsėjo 8–22 d. vykdydami edukacinį LNOBT projektą „Bruknelė“ atvyksta pas jus“ su teatralizuotu Jono Tamulionio operos „Bruknelė“ ištraukų koncertu teatro solistai aplankė Pasvalio, Kupiškio rajono savivaldybės, Jurbarko, Rokiškio bei Zarasų rajono savivaldybės kultūros centrus.

Visų miestų ir miestelių kultūros centrų salės buvo sausakimšos, vaikų susidomėjimas ir entuziazmas didžiulis, ovacijos artistams – lyg didžiųjų teatrų salėse. Repertuarinės LNOBT operos ištraukas atliko Julija Stupnianek ir jauna dainininkė Loreta Kovalevskytė (Bruknelė), Kęstutis Alčauskis (Dzingutis), Vilija Mikštaitė (Ragana Piesta), Inesa Linaburgytė (Laumė Žydrūnė), Eugenijus Vasilevskis (Paralius) ir Egidijus Dauskurdis (Monas Miškinis). Akompanavo pianistė Kristina Siomka, koncertus vedė Sofija Jonaitytė.

Antai po renginio Tauragės apskrities Jurbarko rajono laikraštis „Šviesa“ rašė: „Pirmieji žiūrovai atvyko iš Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos. Antrokai, trečiokai ir ketvirtokai sakė, kad operoje dar niekada nebuvo, bet visi žino, kad tai toks teatras, kur artistai vaidindami dainuoja. [...] Netrukus sustojo dar vienas autobusas ir išlipo Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos mokinukai. [...] Labai greitai žiūrovų prisirinko pilna aikštė – į operą atvažiavo apie 600 pradinukų.“
Ir apibendrino: „Jeigu pirmasis susitikimas su opera vaikams patiko, tikrai bus ir antrasis – tikrame teatre, žiūrint ir klausant magiškos operos.“

Projektą „Bruknelė“ atvyksta pas jus“ iš dalies parėmė Lietuvos kultūros taryba. Jo tikslas – pratęsti jaunosios visuomenės pažintį su J. Tamulionio opera „Bruknelė“, padėti pajausti ir suprasti operos personažų gvildenamas amžinąsias žmonių santykių problemas, nuolatinį gėrio ir blogio konfliktą, o sykiu – įsiklausyti į gražią ir turtingą Martyno Vainilaičio pasakos, pagal kurią parašytas operos libretas, kalbą. Šio projekto pagalba ugdomi jaunieji žiūrovai, padedant jiems geriau pažinti ir suprasti sudėtingą operos meną – jo grožį ir galią.

LNOBT ir toliau rengs edukacines išvykas – susitikimus su jaunąja auditorija. Spalio ir lapkričio mėnesiais apie tai, kaip kuriama opera vaikams, pasakos kompozitorė Raminta Šerkšnytė, kurios naujos operos pagal Pamelos Travers knygą „Merė Popins“ premjera numatyta kitų metų rudenį.

2014 09 24

Naujienlaiškio prenumerata

Loading