success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Opera

DON KARLAS

Rugsėjo 26, 2024 Rugsėjo 28, 2024
LNOBT Didžioji salė
4 veiksmų (2 dalių) opera italų kalba. Trukmė 3 val.
DON KARLAS

Kūrėjai

KOMPOZITORIUS
Giuseppe Verdi
MUZIKOS VADOVAS IR DIRIGENTAS
Pierre Vallet
DIRIGENTAS
Martynas Staškus
REŽISIERIUS
Günter Krämer
KOSTIUMŲ DAILININKĖ
Isabel Ines Glathar
REŽISIERĖ STATYTOJA
Jūratė Sodytė
CHORO MENO VADOVAS
Česlovas Radžiūnas

Giuseppe’s Verdi opera „Don Karlas“ – vienas reikšmingiausių teatro pastatymų ir, nepaisant itin prieštaringų nuomonių, – labai stipraus poveikio spektaklis. O ar galėtų būti kitaip? Juk G. Verdi „Don Karlas", priskiriamas „didžiosios operos“ (grand opera) žanrui, yra stiprus veikalas ne tik nuostabia muzika, bet ir istorinių personažų charakteriais, dramatišku siužetu.

Operos premjera įvyko 1867 m. Paryžiuje, opera sukurta pagal Friedricho Schillerio pjesę. Šioje Schillerio dramoje glūdėjo tai, ko Verdi ieškojo savo vėlyvosioms operoms, – palikęs teatrališkas išorines dramas ir romantiškų aistrų kupinus libretus kompozitorius pasuko vidinio tragizmo link; išorinio veiksmo šiuose kūriniuose maža, bet juose siekiama išreikšti vidinius išgyvenimus, tiesos paieškas ir žmoniškumo ilgesį.

2016 metų statytojai, kurdami savąją šios operos versiją, pasirinko ne iliustratyvų dramos perteikimą, tačiau siekė atskleisti pačius giliausius jos klodus. Pagrindinis režisieriaus tikslas buvo įsigilinti į G. Verdi veikalą ir atsisakyti operą nuo pat 19 a. Paryžiaus scenos lydinčių klišių. Šiame pastatyme Günteris Krämeris pateikė netikėtų sprendimų ir sąsajų: kūrėją paveikė ir inspiravo roko kultūros žvaigždės Davido Bowie priešmirtinė atsisveikinimo žinutė – dainos „Blackstar" vaizdo klipas ir jo prasmės.

Spektaklio kūrėjai pelnė 3 Auksinių scenos kryžių apdovanojimus – geriausiu metų režisieriumi paskelbtas Günteris Krämeris, taip pat įvertinti Herbertas Schäferis (už geriausią scenografiją) ir mecosopranas Eglė Šidlauskaitė (už Eboli vaidmenį).

Premjera 2016 m. kovo 4 d.

Pasirodymų datos

Rugsėjis

Naujienlaiškio prenumerata

Loading