Pradžia
en

Baleto meno vadovas

Martynas Rimeikis

Martynas Rimeikis
Biografija

Biografija

Martynas Rimeikis 1999 m. baigė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyrių ir tais pačiais metais tapo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Baleto trupės solistu. 2007 m. Švyturių apdovanojimuose jis buvo išrinktas Metų baleto viltimi, o 2011 m. tapo Metų baleto solistu. Gastroliavo Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Ispanijoje, Lenkijoje ir kitur. 

Teatre šoko daugelį pagrindinių vaidmenų, tarp jų – Espadą (Don Kichotas), Jorgą (Graikas Zorba), Hilarioną (Žizel), Čekistą (Raudonoji Žizel), Otelą (Dezdemona), Francą, Grafą (Žydrasis Dunojus), Žygimantą Augustą (Barbora Radvilaitė), Natanaelį (Kopelija), Gurną (Silfidė), Karalių Marką, Rivaleną (Tristanas ir Izolda), Čiurlionį (Čiurlionis), Don Chosė (Karmen) ir kt. Taip pat šoka choreografinių projektų teatre Vilniaus baletas (meno vadovas J. Smoriginas) ir Anželikos Cholinos šokio teatre.  

Prieš kelerius metus LNOBT Baleto trupės vadovo K. Pastoro inicijuotas Kūrybinio impulso projektas tapo M. Rimeikiui tramplinu į choreografiją. Čia jis ne tik atsiskleidė šokio kompozicijos lauke, bet ir pademonstravo režisūrinius gebėjimus kurdamas choreografinius eskizus. Pirmajam Kūrybinio impulso projektui 2012 m. M. Rimeikis sukūrė kompoziciją Belaukiant Godo, antrajam 2013 m. – Kelionę. Vėliau šiame projekte buvo sukurti  Adagio styginiams (2014 m.), Vienas (2016 m.). Panevėžio J. Miltinio dramos teatre jis sukūrė spektaklio Tamarikso žydėjimas choreografiją. M. Rimeiko sukurtos šiuolaikinio šokio kompozicijos Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus moksleiviams, atliktos tarptautiniuose baleto konkursuose, pelnė apdovanojimų. Kaip choreografas dirbo režisieriaus Igno Jonyno filme Nematomas (premjera 2019 m.).  

2014 m. M. Rimeikis buvo pakviestas į vieną didžiausių pasaulyje šokio renginių – tarptautinę šokio mugę Internationale Tanzmesse NRW pristatyti savo ir LNOBT projekto Kūrybinis impulsas miniatiūros Belaukiant Godo

2015 m. LNOBT vienaveiksmių baletų triptike Bolero+ įvyko M. Rimeikio baleto Visur kur mes nebuvom (pagal Maxo Richterio muz.) premjera, pelniusi Auksinį scenos kryžių už geriausią choreografiją. 2017 m. LNOBT buvo pristatytas pirmasis pilnametražis choreografo Martyno Rimeikio sukurtas baletas Procesas, įvertintas kaip LNOBT metų įvykis, choreografui ir baleto kompozitoriui Mindaugui Urbaičiui pelnęs Auksinius scenos kryžius. Procesas buvo pirmasis lietuvių spektaklis, transliuotas per Mezzo TV. 2019 m. M. Rimeikio baletas Dienos, minutės taip pat pelnė Auksinį scenos kryžių. 2020 m. gruodžio 12 d.  Poznanės St. Moniuškos vardo Didžiajame teatre įvyko baleto triptiko BER premjera, kurioje yra ir M. Rimeikio baletas Blind words.

Nuo 2020 m. vasaros M. Rimeikis yra LNOBT baleto meno vadovas.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading